Hoşgeldiniz  

YANDAŞ MEDYA’YA PROTESTO

admin | 25 Mayıs 2018 | Gündem, Manşet, Siyaset A- A+

 

CHP Kırklareli İL-İlçe Gençlik Kolları Başkanlıkları tarafından ortaklaşa düzenlenen ” YANDAŞ MEDYA ” yı protesto eylemi  dün akşam Özgürlük parkı önünde yapıldı.

24.05.2018 tarih 21.00 de başlayan ve oturma eylemi şeklinde gerçekleşen protesto eylemine Kırklareli İl Başkanı Tayfun Okan Çobancık, Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Merkez İlçe Başkanı Gürcan Saatçı, İl Kadın Kolları Başkanı Ayşen Kösegil, Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Nursel Aldemir, Emekli Sen Kırklareli Şube Başkanı Hüseyin Budak, gençler ve partililer katıldı.

CHP Gençlik kolları adına bir konuşma yapan Harun Karaçayır, bugun baskın bir seçimle Türkiye bir kaosa sürüklendi.Sanki ülkeyi başkaları yönetmiş gibi bir sürü vaadler söyluyorlar.Buda yetmezmiş gibi halkın doğru haber alma kaynaklarının önüne geçiyorlar. Bugün  hiçbir partinin siyasi yapının bu ülkeye kendini adamış insanların söylemlerini haberlerde gazetelerde duymuyoruz görmüyoruz.Türkiyenın bir çok yerinde buna karşı olarak dinlemiyoruz kapatıyoruz diye haykırmaya geldik.Biz bugun Kırklarelinde bunu dillendirmeye geldik.Bizler 24 Haziran’da çok şeyin değişeceği inancı ile bugün illa hata yaptığımız zaman basında doğru şeylerin olacağını göstermek için buradayız.Size basit bir örnek vermek isterim Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce İstanbul üniversitesini  ziyaret etti, bugun emekçinin yanında ayakkkabı boyacısının yanında halka seslendi ama hiçbir kanal ve tv bunu göstermeye yazmaya cesaret edemedi.Bugun binlerce gazeteci tutuklu olarak içeri alınıyor kimse sesini çıkaramıyor bizler Cumhuriyetin savunucuları CHP liler olarak sadece kendimiz için değil bütün adayların adil eşit ve demokrasi içinde olmaları gerektiğini düşünerek her zaman alanlarda olacağız dedi.

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyan Kesimoğlu’da konuşmasında, ülkenin içinde bulunduğu açmazla ülkenin karşılaştığı durumdaki olumsuzluğu dile getirmek için bir aradayız.Biz bir suç işlemiyoruz.Sadece suç işleyenleri demokratik koşullar içinde davranmaya çağırıyoruz. Demokratik ülkelerde 3 ana güç vardır.Yasama yargı ve yürütme  birde buna ilave 4 ncu güç olarak medya vardır. Medya halkın haber alma özgürlüğünü sağlar. Medya yazılı ve görsel olarak vardır.Biz bugün Kırklareli’nin sorunlarını burada tartışabiliriz ama bunu halkın bilgilendirilmesi için yazılı ve görsel medyaya ihtiyaç vardır.Yazılı ve görsel basın  tarafsız ve yansız olarak yapılanları halka anlatma zorluluğu var dedi.Vatandaşın haber alma hakkı var.

Kesimoğlu konuşmasında halkın haber alma ihtiyacının tam olarak karşılanması noktasında bizim sesimizi tam olarak yansıtmasa da yandaş basını objektif bir şekilde görev yapmaya çağırıyoruz. Güneş balçıkla sıvanmaz.Ülkedeki olumsuzluklar o kadar tahammül edilemez hale geldi ki bunu herkes biliyor görüyor.Demokratik ortamlarda bunları dile getirmeye başladı. Bugün sayımız belki az ama nitelikli bir kalabalık var yarın akşam bu sayı dahada artacak.Sesimizi daha geniş kitleler duyacak. Bizler daha doğmamış kuşakların haklarını güvence altına almak için mücadele ediyoruz. Ülkenin başına kabus gibi çöken bir AKP iktidarı var. İnanıyorum ki 24 Haziran akşamı  bütün demokratik güçler ile ayağa kalkacağız ülkenin kaderine el koyacağız gelecek kuşakların sorumluluğunu kendi dünyamızda  hissedip birikimlerimiz ölçüsünde bunun gerekliliklerini yerine getirmek adına hepinize saygılar sunuyorum yaşasın demokratik mücadelemiz diyorum dedi.

 

436 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi