Hoşgeldiniz  

VİZE ”TARİH VE KÜLTÜR FESTİVALİ ” SONA ERDİ

admin | 26 Ağustos 2019 | Gündem, Manşet A- A+

 

Vize Belediye Başkanlığı tarafından  12.’si düzenlenen ” Vize Tarih ve Kültür Festivali  ” Vize ilçesinde 3 gün süren  etkinliklerin ardından sona erdi.
Vize Belediye Başkanlığının düzenlediği  ” Vize Tarih ve Kültür Festivali ”  23 Ağustos Cuma günü Belediye Başkanı Ercan Özalp tarafından Festival çelenginin sunulması ile başladı  ve Pazar günü Hande Konser finali ile sona erdi.
Açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Ercan Özalp  Vize’de artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. 31 Mart’ta herşey çok güzel oldu ve bundan sonra da çok daha güzel olacak. Güzel günlerde hep birlikte olacağız.“Geleneksel olarak devam eden Festivalimize katıldığınız için herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum dedi. Özalp, Sakin şehir unvanı olan ilçemizde  bu festivali düzenlemenin onurunu ve gururunu yaşıyorum. Bildiğiniz üzere 4 ayı geçkin bir süredir ilçemizin Belediye Başkanı olarak görev yapıyorum. Ben ve ekibim sosyal, ekonomik ve kültürel ihtiyaçlarımızı gidermek için projeler hazırladık ve bunları uygulamaya koyduk. Vize’de artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. dedi.Özalp . Burada yıllar önce 1979 yılında ilk festivalimizi düzenleyen sevgili hocamız rahmetli Hasan Sıtkı Aydın’ı da sizlerin huzurunda rahmetle anıyorum. Bugün 12’incisi kutladığımız festivalimizde sizler için en iyisini yapmaya gayret ettik umarım beğenirsiniz.Benim için en büyük mutluluk Belediye Başkanı olmam değil Vize halkına hizmet edebilmemdir. İzmir’in dağlarında çiçekleri yaktılar bizimde yüreğimiz yandı, kül oldu. İzmir küllerinden yeniden doğacaktır. Bu güzelim topraklarda barış istiyoruz, sevgi istiyoruz, huzur istiyoruz. Kardeşçe yaşamak istiyoruz. Nazım’ın dediği gibi “Esas olan sadece yaşamak değil, İnsana yakışır şekilde ve onur şekilde yaşamaktır. Teslim olmadan, boyun eğmeden, sürünmeden, el etek öpmeden yaşamaktır”. Hepimizi saygı ve sevgiyle selamlıyor ve ilçemizde güzel günler geçirmenizi diliyorum” dedi.
Açılış konuşmasının  ardından, protokol üyeleri, Belediye Yaz Spor Okulu öğrenci ve öğretmenleri, Trakya Dans Grubu öğrencileri ve vatandaşların katılımıyla oluşan festival korteji yürüyerek festival alanına geldi. Festival alanının açılışının ardından  festival ateşi yakıldı.Standların açılışı yapıldı.
Sunuculuğunu Çiğdem Tunç’un yaptığı gece bölümünde her yıl olduğu gibi Raca Hip Hop Konseri ve Grup Berdush konseri yerini aldı. Gecenin ateşi ise Jale Konseri ile yükselirken gecenin finalini Suzan Kardeş yaptı.
24.08.2019 tarih Cumartesi gece etkinliğinde de   programının sunuculuğunu Gizem Özdilli yaptı. 20 Mankenin yer aldığı Erol Albayrak defilesi  ise izleyenleri büyüledi.70’ler Gazino Gecesinde de

Gönül Yazar, Ersan Erdura, Semiha Yankı, Bilgen Bengü, Funda, İskender Doğan, Rana Alagöz, Tüdanya ve Hakan Eren gibi ünlü sanatçıların yıllar sonra sahne alacak olması ulusal medyada da Vize’nin tanıtımına katkı sağladı.

25.08.2019 tarih Pazar günü ” Vize Tarih ve Kültür Festivali ” ‘nin finali  Hande Yener oldu. Final gecesinde Vize Tanıtım filmi  ve Belediye etkinlikleri sunumunun ardından saat 20.45’te Sakin şehrin üretken çocuklarıyla Atölye etkinlikleri gerçekleştirildi. Gecede müzik coşkusu ise saat 21.45’te Hande Yener’in sahne almasıyla başladı. Gecenin tek sanatçısı olacak olan Yener,ve dans grubu birbirinden güzel şarkı ve dansları ile Vize’lilere unutulmaz bir gece yaşattı

311 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi