Hoşgeldiniz  

VALİLİK : MÜLTECİLER SINIR DIŞI EDİLECEK

admin | 21 Haziran 2019 | Gündem, Manşet A- A+

 

Kırklareli gündemini meşgul eden ve Iğdır’dan         Pehlivanköy Geri Gönderme Merkezimize sevki yapılan 637 yabancı uyruklu kişiler hakkında Kırklareli Valiliği yazılı bir açıklama yaptı.

Kırklareli Valiliği tarafından  yerel basına yapılan yazılı açıklamala ile kamuoyu bilgilendirildi.

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde, Iğdır Geri Gönderme Merkezinden, Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün talimatı ile Ülkemizde yer alan Geri Gönderme Merkezleri arasında kapasite ve güvenlik bakımından en üst seviyede olan ve aynı zamanda modern ve standartlara en uygun yer olması sebebiyle, 637 yabancı İlimizde bulunan Pehlivanköy Geri Gönderme Merkezi’ne sevki uygun görülmüştü.

İlimize sevki sağlanan bahse konu tüm düzensiz göçmenlerin idari işlemleri tamamlanmış ve 6458 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu gereği Valiliğimizce sınır dışı edilecekler kapsamına alınmıştı.

Bu kapsamda Iğdır Geri Gönderme Merkezinden, Pehlivanköy Geri Gönderme Merkezimize sevki yapılan 637 yabancı uyruklu kişilerden 215’i 19.06.2019 tarihi itibariyle ülkelerine gönderilmiş olup, geri kalan tüm mülteciler önümüzdeki 3 gün içerisinde ülkelerine gönderilecektir.

İlimizdeki Düzensiz Göçmenlerin sınır dışı işlemleriyle ilgili tüm süreç daha öncede olduğu gibi Valiliğimiz koordinasyonunda İl Göç İdaresi Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. denildi

157 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi