Hoşgeldiniz  

TÜM.EMEKLİLER SENDİKASI 2.OLAĞAN GENEL KURULU YARIN YAPILIYOR

admin | 27 Eylül 2019 | Manşet A- A+

Tüm Emekliler Sendikası Kırklareli Şubesi 28 Eylül 2019 tarihinde yapılacak olan Genel Kurul öncesi yazılı bir açıklama yaptı. Tüme Emekliler Sendikası Kırklareli Şube Başkanı Hüseyin Buadak tarafından yapılan yazılı açıklamada,
TÜM EMEKLİLER SENDİKASI EMEKLİ-SEN KIRKLARELİ ŞUBESİ, 28 EYLÜL 2019 CUMARTESİ GÜNÜ, SAAT 12:00 – 17:00 ARASINDA,  ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ SALONUNDA 2. OLAGAN GENEL KURUL TOPLANTISINI YAPACAKTIR.  denildi.
Türkiye’de bu gün 13 milyona yakın emekli kitlesi var. Aileleriyle birlikte bu sayı 18 20 milyona çıkıyor. Ancak emeklilerin birçok sorunları var, halleri perişan. Yıllardır iktidar bu çözmüyor, tam tersine yeni sorunlar yaratarak hayatımızı daha da zorlaştırıyor. 
Emeklilerin en önemli sorunlarının başında ekonomik ve sağlık sorunları geliyor. Yıllarca çalışan, primini ve vergisi ödeyerek devletine katkı sunan, milyonlarca emekli, emekli olunca adeta kaderlerine terk ediliyor. Çeşitli yıllarda farklı statülerden emekli olanlar birbirlerinden çok farklı maaşlar alıyorlar. Ancak hangi durumda olursa olsun bütün emekliler açlık ve yoksulluk sınırı içinde adeta açlığa mahkûm ediliyorlar. Yıllardır iktidar,  şu kadar büyüdük bu kadar milli gelirimiz yükseldi diyor ama bu büyüme ve refah payından emeklilere hiçbir katkı düşmüyor.  Gerçekleşen enflasyon yerine,  iktidarın emriyle hazırlanan sahte enflasyona göre sadaka türü yüzdelik artışlarla, biz emeklileri açlık ve yoksulluğa mahkûm ediyorlar. Ayrıca yaşımız gereği sağlık sorunlarımız var. Hala hastane ve sağlık kesenekleri devam ediyor. Emekli hastalıklarına ilişkin özel poliklinikler her yerde bulunamıyor. Toplu taşımacılıkta ve ulaşım konularında emeklilere indirimler yeterli değil. 
Yıllardır toplanan milyar dolarlık vergiler, yurtdışından alınan milyar dolarlık kredi borçları, ülkede Cumhuriyet döneminin kurulmuş bütün kuruluşlarının satılması ve özelleştirilmesinden elde edilen milyarlar nereye gidiyor.  Biz emeklilere bir türlü kaynak olarak gelmiyor. Ülke, iktidarın yanlış ve yandaş politikası nedeniyle ciddi kriz içinde. Ülke kaynakları iktidarın her alandaki lüks yaşamına, yandaş şirketlere, yollara inşaatın betonuna gömülüyor. Kaynaklarımız, hasta garantili, şehir hastanelerine, yolcu garantili hava alanlarına, araç geçişli garantili yollara köprülere akıtılıyor. Bunlara para bulunuyor, kendi lüks yaşantılarına ve araba, uçak saltanatlarına para var ama emekliye gelince imkân yok deniyor. Böylece yarattıkları düzende zengin daha zengin, yoksul daha yoksul oluyor. Ülkede demokrasi ve hukuk kuralları da işlemediğinden, hakkını arayanlar, uyduruk gerekçelerle tehdit ediliyor, gözaltı ve hapisle cezalandırılıyor. Cumhuriyetimiz ve laik düzenimiz, hak ve özgürlüklerimiz büyük tehdit ve tehlike altında. Örgütlü olmamızın tam zamanı. 
Emeklilerin bu kadar yoksullaşmasının, perişanlığının ve iktidarların emeklileri dikkate almayışlarının nedeni, milyonlarca emeklinin örgütsüz olmasıdır. İşte, tam da bu nedenle, iki yıl önce, Türkiye genelinde kurulan TÜM EMEKLİLER SENDİKAMIZ hiçbir ayrım gözetmeden emeklinin örgütlü gücü olarak, emeklinin hak mücadelesini yapmaya devam ediyor. 
Bölgemizdeki bütün emekli arkadaşlarımızı birlikte hak aramamız ve güçlü olmamız için, sendikamıza üye olmalarını ve Cumartesi günü genel kurulumuza katılmalarını bekliyoruz. dedi.
384 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi