Hoşgeldiniz  

TÜM-EMEKLİ-SEN YENİ YÖNETİMİNİ BELİRLEDİ

admin | 01 Ekim 2019 | Manşet A- A+

Tüm Emekliler Sendikası (TÜM.EMEKİ.SEN) İkinci Olağan Genel Kurulunu Yaparak Önümüzdeki İki yıl Süre  İle Görev Yapacak Yeni  Yönetim ve Şube Organlarını Belirledi.

28/09/2019 Tarih saat 12 .00-17.00 arasında Kırklareli Belediyesi Atatürk Kültür Merkezinde yapılan genel kurula Emekli Sen  üyeleriyle STK’ların temsilcileri de katıldı. Saygı duruşu ve divanın oluşması ardından açılış konuşmasını Sendika Şube Başkanı Hüseyin BUDAK yaptı. BUDAK konuşmasına, genel kurula katılan üyelere katkı sunan sivil toplum örgütleri, meslek kuruluşları  ve siyasi parti temsilcilerine teşekkür ederek başladı. 2 yıldan beri sendikamız ülkede bir yandan emeklilerin ekonomik, demokratik ve sosyal haklarını savunurken bir yandan da laiklikten , Demokrasinden ve Cumhuriyetten  yana olan kurum ve kuruluşlarla birlikte demokrasi mücadelesine katkı veriyor. Bugün ülkemizde 13 milyon emekli ve aileleriyle birlikte 18-20 milyonluk emekli kitlesi yıllardan beri AKP iktidarın yürüttüğü emek ve emekçi, karşıtı politikaları yüzünden açlık ve yoksulluk  sınırında yaşamaktadır. İktidar ülkenin kaynaklarının ve dışardan alınan halkımıza  yük olarak yüklediği kredileri kendi lüks yaşamına ve yandaşlarına oluk oluk akıtırken  emeklilere gelince kaynak yok bu verilenlerle idare edin demektedir. Emekliler, yaşları gereği karşılaştıkları sağlık sorunların yanında her gün artan fiyatlar yükselen döviz, yağmur gibi yağan zamlar, uyduruk eflasyon karşısında verilen komik zamlar yüzünden  her gün daha yoksullaşmaktadır. İktidar bütün bunları görmezden gelerek yoluna devam etmektedir. Emeklilerin  iktidarlarca görmezden gelinmesini ve yoksullaşmasını büyük nedenlerinden biri örgütsüz oluşlarıdır, Sendikamız Tüm Emekliler Sendikası 2017’den beri ülke genelinde ve ilimizde  örgütlenerek emeklilerin hak mücadelesi için mücadele ediyor diğer STK’larla birlikte demokrasi ve hak mücadelesi veriyor, sendikamız emeklilerin birleşik örgütlülüğünü yaratmak için mücadele ediyor dedi.  

Sendika mali raporu  şube saymanı Muzaffer YARIM okudu, denetleme kurulu raporunuda Hüseyin Tahsin GENÇAY okudu, çalışma raporu, mali rapor ve denetleme kurulu raporları  genel kurula sunulduktan sonra divan başkanı raporları ibraya sundu raporlar oy birliğiyle ibra edildi. Günden gereği sendika organlar  seçimine geçildi. Yapılan seçimler sonunda yönetim kurulu asıl üyeliklerine; Hüseyin BUDAK, Zuhal TARCAN ,Nurgül KULELİ, Atilla BİÇER, Cafer SEZER, Muzaffer YARIM, Cengiz KESİMCİ. Denetleme kurulu asıl üyeliklerine Feride URDAL, Hüseyin Tahsin GENÇAY, Sait EMİR,  disiplin kurulu  asıl üyeliklerine; Necla KONTACI M.Sıraç AKKOYUN ,Fafet İLDENİZ seçildiler.

 Üst  kurul delegeliklerine  ise Hüseyin BUDAK, Muzaffer YARIM , Cafer SEZER, Yahya BALCI, Mustafa  Kemal CESUR, Şaban TAŞOĞLU, Ali Osman TOPUZ seçildi.

166 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi