Hoşgeldiniz  

TRAKYA SİVİL KIRSAL KALKINMA PLATFORMU İKİNCİ ÇALIŞTAYINI GERÇEKLEŞTİRDİ

admin | 07 Ekim 2019 | Manşet A- A+

TRAKYA SİVİL KIRSAL KALKINMA PLATFORMU ÇALIŞTAYININ 2.Sİ DÜZENLENDİ

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin destekleri ve Türkiye Kalkınma Vakfı moderatörlüğü ile Trakya Sivil Kırsal Kalkınma Platformu Çalıştaylarının ikincisi 4 Ekim 2019 Cuma günü Malkara’nın Elmalı köyünde gerçekleşti. Tekirdağ BB Başkanı Kadir Albayrak, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ve Tramsal Hizmetler Daire Başkanı Hacı Aslan Çalıştayın bir bölümüne katılıp desteklerini gösterdiler. Trakyadaki belli başlı sivil toplum kuruluşlarının katıldığı çalıştay sonucu şu kararlar alındı.
⁃ Sivil Kırsal Kalkınma Platformunun ana amacı Trakya’da Kırsal Kalkınma modelleri ve örnekleri oluşturup hayata geçirmek üzere kamu ve belediyelerin desteğini sağlamak, gerektiğinde ilgili kurumları yönlendirerek ve/veya zorlayarak ilgili projelerin gerçekleşmesini ve yayılmasını sağlamaktır.
⁃ Sivil Kalkınma Projelerini belirlerken ve hayata geçirirken bölgesel ekonomik kalkınmanın hedeflenmesi yanında tarihi, doğal, çevresel ve kültürel zenginliklerin korunması esastır.
⁃ Etkili bir mücadele için Sivil toplum tabanını genişletmek ve konu ile ilgili STK’ları platforma katılımını sağlamak gerekmektedir. Geniş bir katılım sağlayarak dernekleşme çalışmaları başlatılacaktır..
⁃ Bu amaçla geçici bir yürütme kurulu oluşturulmuştur.

Geçici Yürütme Kurulu Başkanlığına Malkara Kent Konseyi Başkanı Hasan Akçay getirilmiştir.Üyeler Enez Kartopu Derneği başkanı İsmet Esengin, İpsala toplumsal kalkınma ve geliştirme derneği başkanı Ali koşan, Tekirdağ turizm ve tanıtma derneğinden Ahmet Kenar, Karamusul kalkınma kooperatifi başkanı Gürcan Kırım, Kırklareli Damızlık koyun keçi yetiştiricileri Birliği başkanı Bülent oral, Safalan Mahallesi yaşatma ve güzelleştirme derneği başkanı Mehmet Özmen, Hoşköy Muhtarı Emine Uçar olarak belirlenmiştir.
Trakya Sivil Kırsal Kalkınma Platformunun bölgemizin sağlıklı kırsal kalkınmasına katkıda bulunmasını dilşyoruz.

96 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi