Hoşgeldiniz  

TARIM BAKANI KIRKLARELİ’Nİ ZİYARET ETTİ

admin | 22 Şubat 2019 | Genel, Gündem, Manşet, Siyaset A- A+

Tarım ve Orman Bakanı Sayın Dr. Bekir PAKDEMİRLİ, 18 Şubat 2019 Pazartesi günü Kırklareli Üniversitesi Konferans Salonu’nda düzenlenen Tarım ve Orman Sektörü Değerlendirme Toplantısı’nı katılmak üzere Kırklareli’ne geldi.

Kırklareli Üniversitesi Konferans Salonu’nda düzenlenen Tarım ve Orman Sektörü Değerlendirme Toplantısı’na Tarım ve Orman Bakanı Sayın Dr. Bekir PAKDEMİRLİ, Valimiz Sayın Osman BİLGİN, Milletvekili Selahattin MİNSOLMAZ, Bakan Yardımcıları, Genel Müdürler, Daire Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşları ve vatandaşlar katıldılar.

Yoğun katılımla gerçekleşen toplantıda konuşma yapan Tarım ve Orman Bakanı Sayın Dr. Bekir PAKDEMİRLİ, şubat ayında toplam tarımsal desteklemelerin 3 milyar 24 milyon 154 bin lira olacağını, çiftçiye şubatta 3 milyar 24 milyon 154 bin lira tarımsal destek ödemesi yapılacağını, çiftçiye şubat ayında mazot, gübre, toprak analizi gibi desteklemeleri içeren alan bazlı desteklemelerde toplam 1 milyar 855 milyon 977 bin lira ödeme yapılacağını belirterek; ”Buzağı desteği olarak 510 milyon lira, diğer hayvancılık (Çiğ süt, arıcılık, damızlık vb.) desteklemeleri için 133 milyon 650 bin lira, buğday, mısır, çeltik gibi ürünlerde fark ödemeleri için 260 milyon lira, yem bitkileri desteği için 120 milyon lira, sulama elektrik desteği, kırsal kalkınma, sertifikalı tohum üretimi gibi desteklemeleri içeren diğer tarımsal desteklemeler içinse 144 milyon 527 bin lira ödenecek” dedi.

Toplantıda konuşma yapan Valimiz Sayın Osman BİLGİN, Ergene nehrinin temizliğinin hem Bölgemiz hem İlimiz için önem arz ettiğini belirterek; ‘‘Bölgemiz ve İlimiz için hayvancılık çok büyük önem arz etmektedir. Özellikle küçükbaş hayvancılıkta kendine has Kıvırcık Koyunu ve büyük başta da özellikle süt ve süt ürünlerine dayalı olarak üretim alanında ilimiz çok ciddi avantajlar barındırmaktadır.

İlimizin Milli Parklar açısından Demirköy İlçesinde bulunan Longoz Ormanları, Su Basan Ormanları, İlimizin hem milli park kültürünün ülkemizde geliştirilmesi hem de özel bir örnek oluşturması açısından şu andan milli parklar genel müdürlüğümüzce yaptığımız projenin hayata geçirilmesi ilimize çok büyük katkılar sağlayacağını belirtmek isterim. ’’ dedi.

Yapılan konuşmalarının ardından Valimiz Sayın Osman BİLGİN ve girişimci kadınlar tarafından  Tarım ve Orman Bakanı Sayın Dr. Bekir PAKDEMİRLİ’ye günün anısına hediye takdim edildi.

Toplantı, görüş ve öneriler ile son buldu.

 

161 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi