Hoşgeldiniz  

ŞİİR VE SANAT DOSTLARI LÜLEBURGAZ’DA BULUŞTU

admin | 26 Eylül 2019 | Manşet A- A+

<

Lüleburgaz Belediye Başkanlığı,Hürriyet Mahallesi Muhtarlığı ve Hürriyet Ortaokulu’nun destekleriyle Hürriyet Ortaokulu’nda Lüleburgaz’lı sanat ve edebiyat tutkunları ile KIRKSEDER –Kırklareli Kültür Sanat ve Edebiyat Derneği üyeleri buluştu.
  GÜRSEL İLERİ İLE DOST MECLİSİ ŞİİRLER & ŞARKILAR adı altında düzenlenen etkinliğe
KIRKSEDER eski ve yeni başkanları, Alaeddin İKİCAN, Fuat ERTUĞRAL, Erman ULUSOY, Savaş ERDEM ve Samican SÖZERİ , LÜKSED başkanı Kevser DOSTAGÜLER , Celal ÇALIK, Necmettin DİNDAR, Nilgün YAZAR ve birçok isim katıldı..      
   Hürriyet Ortaokulu, Hürriyet Mahalle Muhtarlığı ve Lüleburgaz Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen program öncesinde, Rami ASLAN’ın eserlerinden oluşan resim sergisi beğeni topladı Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan etkinliğin açılış konuşmasını Hürriyet Ortaokulu Müdürü Murat KAYA;  ‘’Öncelikle şiir ve musikinin buluştuğu akşamlara gitmek, birçok yere gitmekten çok daha farklı. Çünkü ikisiyle de çok yakın olmasa da biraz aşinalığımız var. Şiir ve musiki sanatların en nazenini, en kibarı, en güzeli benim nazarımda. Sizler de öyle kabul ediyorsunuz ki bu akşam buradasınız. Her sanat güzeldir. Resim de bir güzeldir, heykel de güzeldir, mimari de bir sanattır ama şiir ve musiki dendiği zaman bizde başka bir dünya oluşuyor. Ansiklopedilere sığmayan duygular şiirin bir mısrasına rahatlıkla sığabiliyor. Bu sanatın buluşturduğu insanlar da özel insanlar. Bu vesile ile hepinize hoş geldiniz diyorum, güzel dinletiler diliyorum’’ sözleriyle gerçekleştirdi.
             Hürriyet Mahallesi Muhtarı Gürsel GÜNEY ise konuşmasında; ‘’Bana böyle bir teklif geldiğinde hiç düşünmeden kabul ettim. Çünkü sanatı ve şiiri çok seviyorum. Murat beye de bu gece için ayrıca teşekkür ediyorum, Sizlerin de iyi bir gece geçirmenizi diliyorum.’’ İfadelerine yer verdi.
           Ağırlıklı olarak Lüleburgaz’lı şair Gürsel İLERİ’nin eser ve seslendirmesi ile oluşturulan program, Udi Ses Sanatçısı Necmettin DİNDAR ve Türk Sanat Müziği Sanatçısı Ali İLEK’in  yorumları ile renklendi.
          Dinletide, Yunus EMRE, Neşet ERTAŞ, Cemal SAFİ, Orhan VELİ, Abdurrahim KARAKOÇ, Şemsi BELLİ gibi şair ve ozanların eserlerine yer verilirken, Zekai BUDAK, Murat KAYA, Atıf ARAL, Nilgün YAZAR ve Hürriyet Ortaokulu öğrencilerinin yorumlarınada yer verildi.
Şiir ve müziğin yer aldığı program gece geç saatlere kadar sürdü.
150 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi