Hoşgeldiniz  

ŞEHİDİN ADI SOKAĞA VERİLDİ

admin | 06 Mayıs 2018 | Gündem, Manşet A- A+

 

 

Kırklareli Belediye Başkanlığı aldığı Belediye Meclisi kararı ile kısa bir önce şehit olan Uzman Çavuş Anıl Yalap’ın adını Yayla mahallesinde bir sokağa vererek şehidimizi ölümsüzleştirdi.
06.04.2018 tarihinde Hakkari’nin Çukurca ilçesinde şehit olan  Uzman Çavuş Anıl YALAP’ın adı sonsuza kadar yaşatmak adına Yayla Mahallesi Soğukkuyu Sokağı’na düzenlenen bir  törenle  adı verildi.

05.05.2018 tarih Cumartesi günü saat 17.00 de düzenlenen törenle Soğukkuyu sokağında  çocukluğunun geçtiği,  top oynadığı eğlendiği caddeye adı verilerek caddenin adı Şehit Uzman Çavuş ANIL YALAP SOKAĞI olarak değişti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan törende açılış konuşmasını Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu yaptı. Kesimoğlu konuşmasında bugun bizim için hem onurlu hemde gururlu bir gün.Ama aynı zamanda da buruk bir gün.Çünkü çok gencecik yaşta vatan topraklarını savunmak adına canını kanını veren Anıl Yalap evladımızın adını yaşatmak için bugun bir aradayız.Bu ülke 35 yıldan bu yana terör belasıyla mücadele ediyor.Atamızın bize emanet ettiği Cumhuriyette huzur içinde yaşayabilmek için onlar bizim için canımızı verdi.Daha dün Göktan Özüpek kardeşimizi şehit verdik..Göktan Özüpek kardeşimizin acısı kabuk bağlamadan Anıl Yalap kardeşimizin acı haberi geldi.Üzüldük.Kahrolduk.Biz onları koruyamadık. Onları vatan sevgisi ile atan yüreklerimize defnettik. Hepsinin yüksek hatırası önünde saygıyla eğiliyorum dedi. Kesimoğlu konuşmasında Belediyemizde 3 siyasi parti oy birliği ile bu kararı  alarak Soğukkuyu sokağın adını Uzman Çavuş Anıl YALAP’ SOKAĞI olarak değiştirdik.Siyasi olarak farklı düşünsekte söz konusu vatansa gerisi tererruattır dedik ve kararı oy birliği ile aldık bu kararı alan meclis üyelerimizede ayrıca teşekkürü bir borç bilirim.dedi.

Şehidin babası Elmas Yalap’ta yaptığı konuşmada beni bu acı günümde hiçbir zaman yanlız bırakmadınız.Hepinize teşekkür ederim.Ve benim şehidimin adını sokağa verip onun adını sonsuza kadar yaşattığınız için hepinize teşekkür ederim dedi.

Şehidin annesi Kıymet Yalap’ta bir konuşma yaptı. Yalap konuşmasında,  bizleri bu acı günümüzde yanlız bırakmayan yanımızda olan herkese teşekkür ederim.Hepinizin yavrularını Allahım korusun.Anıl’lar Goktan’lar Ali’ler  Mehmet’ler Veli’ler artık şehit olmasın rabbim bütün askerlerimizi korusun amin.Ben şehit annesi oldum ve gururluyum.Çünkü o vatana ve arkadaşlarına öyle bağlıydı ki zaten  anlatmama gerek yok. O kendini gaziliği ve şehitliği ile bunu ispatladı.Bütün şehitlerimizin mekanı cennet olsun 9 ay taşıdığım el kadar büyüttüğüm canımdan fazla koruyup kolladığım uykusuz kalıp büyüttüğüm askere yolladığım yiğidimdi o benim. Ben yeniden kazanırsam uzman olursam tekrar askere gidecem şehit arkadaşlarımın intikamnı alcam.Hakkari Dağlıca ve  Şırnak’a gitmek isterim derdi.Dediği gibide oldu. Çukurca’ya gitti.2.5 sene görev yaptı. Hem gazi hemde şehit oldu.Canım şehidim mekanın cennet olsun, hakkım sana helal oldun Vatan sağ olsun şehitlerimizin kanı yerde kalmasın hepsinin mekanı cennet olsun. PKK kahrolsun bugun Yayla mahallesinde Anıl Yalap adını verdiğiniz için tüm büyüklerimize teşekkür ederim dedi.

423 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi