Hoşgeldiniz  

SABAHATTİN ALİ’Yİ ANMA ETKİNLİK PROGRAMI BELLİ OLDU.

admin | 24 Haziran 2019 | Gündem, Manşet A- A+

 

Kırklareli Belediye Başkanlığı ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kırklareli Şubesinin  ortaklaşa düzenleyecekleri 29 ncu Sabahattin Ali Kültür Etkinlikleri programı belli oldu.
Sabahattin Ali Anma Etkinliği  için 28- Haziran 2019 Cuma Günü saat 18.00 da  başlayıp 29 Haziran Cumartesi Sabahattin Ali mezarı başında 29. Sabahattin Ali Kültür etkinlikleri düzenlenecek.
Her yıl geleneksel olarak kutlanan ve yine Sabahattin Ali Sokağında düzenlenecek olan 29. Sabahattin Ali Kültür etkinliklerinde, belgesel film gösterimi, sohbet, müzik çalışmaları ve çeşitli etkinliklerle Sabahattin Ali  Kırklareli’nde adına yakışır şekilde anılacak.
Bu yıl 29 ncusu düzenlenecek olan  29. Sabahattin Ali Kültür etkinlikleri 28 Haziran Cuma günü saat 18.00 da  İstasyon caddesi Sabahattin Ali heykelinin önünde çelenk sunumu ile başlayacak .Ardından kısa adı KIFSAD olan Kırklareli Fofograf Sanatkarları Derneği tarafından ” Benim meskenim Istrancalar’ dır konulu bir fotograf sergisi düzenlenecektir..ÇYDD Kırklareli Şubesi tarafından düzenlenen etkinlikte ayrıca  konuşmacı olarak İlknur Doğan Kamalı’nın katılacağı  ” İçimizdeki Masum ” konulu panel ile Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kırklareli Şubesi Çağdaş Gençliğin ” Şarkılar ve Şiirler ile Sabahattin Ali ” dinletisi yapılacaktır.

Anma etkinliğinin gece bölümünde ise  Nebil Özgentürk’ün sunumuyla şarkılarla  şiirler dinletisinin ardından    Türk müziğinin sevilen seslerinden Aysun Ali Kocatepe sahne alacak ve Sabahattin Ali eserlerinden oluşan bir müzik ziyafeti verecektir.

Bu yıl 29 ncusu düzenlenecek olan etkinliğin ikinci gününde ise  saat 09.30 da  Sabahattin Ali dostları Sabahattin Ali sokağında toplanıp Sazara köyü sınırları içinde yer alan Sabahattin Ali anıt taşına gidilerek orada düzenlenecek geleneksel piknik ile etkinlikler sona ermiş olacaktır.
ÇYDD Kırklareli Şubesi  tarafından yapılan açıklamada 29. Sabahattin Ali Kültür etkinliklerine tüm Kırklareli halkı davetlidir denildi.
Bu yıl düzenlenecek olan  29. Sabahattin Ali Kültür etkinlikleri çalışmaları ile ilgili   Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kırklareli Şube Başkanı Birsen Meriç “28 Haziran 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan 29.Sabahattin Ali Kültür etkinlikleri için yeni yerimizde çalışmalarımıza başladık.Türk Edebiyatının mihenk taşlarından birisi olarak kabul edilen Sabahattin Ali’yi her zamanki gibi harika bir program eşliğinde anacağız.. Kırklareli ÇYDD Şubesi olarak özellikle Türk öykücülüğüne önemli eserler ve farklı bir bakış açısı kazandıran bu muazzam insanı, Mutlu İnsanlar Kenti Kırklareli’de adına yakışır bir şekilde anacak olmanın heyecanını yaşıyoruz. Sabahattin Ali aynı zamanda, çok önemli bir kuşağın yol göstericisi olmuştur. Yazdığı yazılar, siyasi görüşü ve muhalif tutumu nedeniyle yaşamında çeşitli zorluklarla karşılaşmıştır. 28 Haziran 2019 Cuma Günü başlayan ve iki gün sürecek olan  29. Sabahattin Ali Kültür etkinliklerimize tüm halkımız davetlidir . Bu etkinliğin gerçekleşmesinde bize destek veren Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’na ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum dedi.

253 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi