Hoşgeldiniz  

RECEP ZENGİN’DEN EMEKLİ SEN ŞUBESİNE ZİYARET

admin | 08 Mayıs 2018 | Manşet, Siyaset, Yerel Haberler A- A+

 

CHP Kırklareli Milletvekili aday adaylarından Recep Zengin Kırklareli Emekliler Sendikası Kırklareli Şubesine bir nezaket ziyareti yaptı.

07.05.2018 tarih Pazartesi günü saat 17.00 de sendika binasında yapılan görüşmede Emekli Sen Kırklareli Şubesi  sendika yönetim kuruluda hazır bulundu.

CHP Kırklareli Milletvekili aday adaylarından Recep Zengin burada yaptığı konuşmada, emekli bir öğretmen olarak emekli olduğunun ilk günü CHP ye üye olarak aktif siyaset hayatına başladım dedi. Zengin, kendisinin yaşamı boyunca demokrasi mücadelesi içinde olduğunu, sendikal faaliyetlerde görev alarak EĞİTİM-SEN yönetici olduğunu ve 90 lı yıllarda demokrasi mücadelesinde tarih yazan KESK bünyesinde görev aldım  yöneticilik yaptım dedi.

Zengin konuşmasında, 2 dönem il sekreterliği ve 2012 yılı 2014-2016 yılları arasında İl Başkanlığı görevlerinde bulundum.O dönem zor bir dönemdi ve 8 adet seçim yapıldı. .Referandum yerel ve genel seçimleri, Anayasa değişiklikler seçimleri yapıldı ve biz bu seçimleri başarı ile tamamladık. Bu seçimlerde  ya Türkiye 1 ncisi yada 2 nci olduk. 1  Haziran seçimlerine göre Kasım ayında yapılan seçimlerde oyumuzu arttırarak Türkiye’de bir rekora imza attık.2015 yılında ailemin isteği ile  aday olmadım.Daha sonraki süreçteki yapılan seçimlerde de görev almadım  ama siyasetin hep içinde oldum. Birlikte görev yaptığım, birlikte çalıştığım arkadaşlarımın ve örgütümünde  önerisi ile CHP Genel merkezine müracaat ederek 24 Haziran’da yapılacak seçimlerde Kırklareli CHP den  milletvekili aday adayı oldum.Sıralamaları genel merkez yapacak.Ön seçime zaman yok.Bizim tüzüğümüzde örgüte danışılarak atama yapılır hükmü yer almaktadır.Eğer öyle olursa ben bu işi hak ettiğimi düşünüyorum.Bu konuda liyakat sahibi olduğumu düşünüyorum dedi.

Zengin İl Başkanlığım süresincede STK lar ile hep uyum içinde oldum.Onların içinden geldiğim için her zaman destek oldum.Zaten bu düşünceden hareketle bir sivil toplum örgütü olan ve üyesi olmaktanda gurur duyduğum sendikam Emekli Sen’ e bu nedenle bir nezaket ziyaretinde bulundum.Umarım hep birlikte başarırız. Diğer aday arkadaşlarımada başarılar diliyorum dedi.

628 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi