Hoşgeldiniz  

PEDALLAR YEŞİLAY İÇİN ÇEVRİLDİ

admin | 30 Nisan 2019 | Gündem, Manşet A- A+

 

Yeşilay’ın geleneksel olarak düzenlediği bisiklet turu kapsamında Türkiye’nin 50 şehriyle birlikte Kırklareli’nde de pedallar sağlıklı yaşam için çevrildi.

Dingiloğlu Parkı’nda buluşan bisiklet severlerin yoğun ilgi gösterdiği tur ile bağımlılıklardan uzak sağlıklı bir yaşam için farkındalık oluşturuldu.

Yeşilay ve Bisikletliler Derneği işbirliği Türkiye’nin her yanında düzenlenen 9. Yeşilay Bisiklet Turu öncesinde konuşma yapan Yeşilay Kırklareli Şube Başkanı Öğr. Gör. Vedat Açar “Yeşilay olarak, bağımlılıklardan uzak sağlıklı bir yaşam için birçok etkinlikler düzenliyoruz. Bisiklet Turu her yıl, bir önceki yıla göre daha büyük ilgi görüyor. Bisiklet yediden yetmişe herkese hitap eden bir spor. Gençlerin yanı sıra, çocuklar ve kadınlar ve yaşlıların katılımı bizi oldukça memnun ediyor. Turumuza katılan ve sağlıklı yaşam mesajımıza ortak olan herkese teşekkür ederim” dedi.

Önümüzdeki yıllarda Türkiye’nin 81 ilinde Yeşilay Bisiklet Turunun düzenlenmesini hedefledikleri belirten Yeşilay Kırklareli Şube Başkanı Öğr. Gör. Vedat Açar,  destekleri için emniyet mensuplarına ve 20 tane bisiklet desteği ile katkıda bulunan Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğüne teşekkür ederek, etkinlik kapsamında gerçekleştirilen çekiliş sonucunda ise 5 katılımcıya Yeşilay çantası hediye edildi.

Dingiloğlu Parkı önünden başlayan Bisiklet Turu, Walldrof Ormanı istikametini takip ederek, tekrar Dingiloğlu Parkı önünde sona erdi

38 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi