Hoşgeldiniz  

MİLLET İTTİFAKI SEÇİM BÜROSU AÇILDI

admin | 03 Mart 2019 | Genel, Gündem, Manşet, Siyaset A- A+

 

Kırklareli Millet İttifakı ,  Karaumur Caddesi üzerinde yer alan seçim bürosunu  27 Şubat 2019 Çarşamba günü yaptı.

Kırklareli’nde 31 Mart akşamına kadar seçim işlerini yürütecek olan seçim bürosu açılışına Kırklareli Millet ittifakı Belediye Başkan Adayı Mehmet Tuna Soykan, Milletvekilleri Turabi Kayan ile Vecdi Gündoğdu, CHP İl Başkanı Tayfun Okan Çobancık, CHP Merkez İlçe Başkanı Gürcan Saatçı, İYİ Parti Kırklareli İl Başkanı Mustafa Köseoğlu, Lüeburgaz Belediye Başkan adayı Murat Gerenli, İlçe Başkanı Bülent Metin, Babaeski Belediye Başkan adayı Abdullah Hacı İlçe Başkanı Erol Mutlu, Büyükmandıra Belediye Başkan adayı Sertaç Balyemez, Pınarhisar Belediye Başkan adayı Mümin Çapkur ilçe Başkanı, Kaynarca Belediye Başkan adayı Serdar Türker, bazı diğer ilçe ve  belediye başkan adayları, meclis üyesi adayları ve partililer katılarak  açılış kurdelesi kesildi ve seçim bürosunun resmi açılışı yapıldı.
Açılış konuşmasını yapan CHP Merkez İlçe Başkanı Gürcan Saatçı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in görüşmeleri doğrultusunda, Kırklareli’de İyi Partililer’in CHP’yi destekleme kararı aldıklarını ifade ederek teşekkür etti.. “Biz; milletvekilimizle, iyi partili dostlarımızla, il başkanım, belediye başkanı adayım ile birlikte Kırklareli’ye hizmet etmek üzere bir belediye meclis listesi oluşturduk. Bu listede esnaf, öğrenci, emekli, memur, iş adamı, mühendis, avukat, sanatçı, toplumun her kesimine yer vermeye gayret gösterdik. Cumhur İttifakı’nın aday listesini de gördünüz. Onların oluşturmuş olduğu meclis listesi Kırklareli’yi parsel parsel satmak üzere oluşturulmuştur. Lütfen buna dikkat edin. Bunu Kırklareli’ye kapı kapı gezerek anlatmamız gerek.” dedi.
Açılışta konuşan Kırklareli İyi Parti İl Başkanı Mustafa Köseoğlu’da, “Biz İyi Parti teşkilatı olarak merkezde Kırklarelimiz’de bütünlüğün bozulmaması, milletin refahı, milletin bekası için CHP ile birlikte aynı safta yer alıyoruz. Ve buradan tüm İyi Partili teşkilatlarımıza diyoruz ki, merkezde güçlü bir millet, güçlü bir CHP için İyi Parti olarak biz ‘evet’ diyoruz. Çünkü AK Parti ve Cumhur İttifakı bu şehri alırsa şehirde yapılacak rant pazarlıklarının altından ve üstünden gelecek hesapların kimse vebalini üstlenmek istemez.O nedenle biz CHP ile birlikte Tuna Soykan için birlikteyiz dedik.”
Kırklareli CHP İl Başkanı Tayfun Okan Çobancık ise , “Bugün burada bir birlikteliği hep beraber sergiliyoruz. İyi Parti ile yapmış olduğumuz ittifak görüşmeleri sonucunda Kırklareli Merkez ilçemizde hep beraber çalışma kararı alındı. Genel başkanlarımızın varmış oldukları mutabakat sonucunda bizler de il ve merkez ilçe örgütleri olarak bir arada görüşmeler yaptık ve bunun sonucunda da belediye meclis üyeleri olarak sizlerin karşısına en doğru adayları çıkardığımıza inanıyoruz. Sizler bu adaylarımızla birlikte Kırklareli’de oynanmaya çalışılan oyunu bozacak olan sizlersiniz. Bu çalışmalarda hep beraber kapı kapı gezerek bunu hep beraber anlatacağız. Bu sadece bir yerel seçim olmayacak, Kırklareli’de sürdürülen müreffeh yaşam şeklinin değişmemesi üzerine yapılan bir seçim olacak.” dedi.
Kırklareli Millet İttifakı Belediye Başkan Adayı Mehmet Tuna Soykan ise, “Seçime 32 gün kala Türkiye Cumhuriyeti’nin aydınlık geleceğine inanan insanlarla seçim büromuzun açılışını yapıyoruz. Ve bütün Cumhuriyet dostlarını ve aydınlık Türkiye’ye inananları bu çatı altına davet ediyorum.” dedi.
CHP Kırklareli Milletvekili Turabi Kayan,ile Vecdi Gündoğdu’da konuşmalarında  bir kez daha birlik ve beraberlik mesajı vererek kendilerine destek veren İyi Partililer teşekkür ederek birlik berberlik mesajı verdiler.
Yapılan konuşmaların ardından, seçim bürosunun açılış kurdelesi, Milletvekilleri Kayan ve Gündoğdu ile İl Başkanları Çobancık ve Köseoğlu tarafından kesildi.
251 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi