Hoşgeldiniz  

MERİÇ : KENT KONSEYİ BAŞKANLIĞINA ADAY DEĞİLİM

admin | 23 Mayıs 2019 | Gündem, Manşet A- A+

 

Kırklareli Kent Konseyi Başkanı Seyfi Meriç yapılacak seçimli olağan Kent Konseyi Genel Kurulunda Kent Konseyi Başkanlığına aday değilim dedi.

Kırklareli Kent Konseyi Başkanı Seyfi Meriç Kent Konseyinde yaptığı basın toplantısı ile 27.05.2019 tarihinde  yapılacak seçimli Kent Konseyi Genel Kurulu ile ilgili basın mensuplarına bilgiler veren Meriç kendisinin yeniden aday olmayacağını söyledi.
Meriç yaptığı açıklamada, 3 yıldır bu görevi yürüttüm.Yönetmeliğimiz gereği Kent Konseyinde Başkanlı yerel seçimlere endeksli olarak birinci dönem 2 ikinci dönem için 3 yıl süre ile görev yapar. Biliyorsunuz birinci dönemde  Kent Konseyi Başkanı Aydın Karakoç’un istifası ile yapılan  olağanüstü genel kurulda Başkan seçildim ve 4.5 yıldır bu görevi yürüttüm.Bu süre içinde yürütme kurulu üyesi arkadaşlarımla yoğun bir tempo ile çalışarak Kent Konseyini görünür hale getirdiğimizi düşünüyorum dedi
Meriç konuşmasında, 27.05.2019 Pazartesi günü Kırklareli Belediyesine bağlı AKM de saat 13.30 da Kırklareli Kent Konseyi yeni Başkanını ve  yeni Yürütme kurulunu seçecektir.Sizlere Genel Kurul hakkında kısaca bilgi vermek istiyorum.Genel Kurulumuz saat 13.30 ile 14.00 saatleri arası kayıt kabul, 14.00.-14.15 saygı duruşu istiklal marşı ve ardından 1 Başkan,  ve 2 yazman olmak üzere 3 kişiden oluşan Divan ve Sandık kurullarının seçimi yapılacaktır.Divanın oluşmasının ardından Kent Konseyi Başkanı ve konukların konuşması olacak.Yürütme Kurulunun çalışma raporlarının okunmasının ardından Genel Kurul üyelerinin Kent Konseyinin önümüzdeki süreçte yapması ve yapmaması gerekenlerin karara bağlanacağı konular görüşülecektir.Biliyorsunuz Demokratik Kitle örgütlerinde en en üst kurul Genel Kurullardır.Genel Kurulda alınan kararlar Kent Konseyi Başkanı ve Yürütme Kurulunun uygulaması zorunlu kararlardır. O anlamda genel kurula katılan bütün delegasyonun Kent Konseyinin önünü açacak Kent Konseyinin önümüzdekİ süreci yeniden yapılandıracak,  planlayacak öneriler ile gelmeleri bizce önemlidir. Daha sonra Başkan ve Yürütme Kurulu üyelerinin kendilerinin tanıtma maddesi görüşülecektir. Ardından da seçim sürecine geçilecektir. Önce Kent Konseyi Başkanının seçimi yapılacaktır. Kent Konseyi Başkanlığına birden fazla aday çıkması durumunda birinci oturumunda 3 te 2 çoğunluk aranacak, 3 te 2 çoğunluğun sağlanamaması durumunda bu kez salt çoğunluk şartı aranacak, ikinci oturumda salt çoğunluk sağlanamazsa bu kez üçüncü oturumunda en fazla oyu alan Kent Konseyi Başkanı olarak seçilecektir. Yürütme Kurulu üyeleri ise çarşaf liste ile belirlenecektir..dedi.
Meriç Umarım Kırklareli’ne hayırlı olacak,  Kırklareli’ne verimli olacak, Kırklareli’ne  iyi şeyler üretecek bir  Kent Konseyi Genel Kurul olur. Benim görevimde o saatten itibaren sona erecektir. dedi.
34 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi