Hoşgeldiniz  

MERİÇ GÜVEN TAZELEDİ

admin | 26 Şubat 2019 | Gündem, Kültür / Sanat, Manşet A- A+

 

 

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Kırklareli Şubesi 16. Genel Kurulu, 17 Şubat 2019 Pazar günü, Kırklareli AKM’de yapıldı.
ÇYDD Genel Kurulu  Dernek üyeleri, gönüllüler, STK temsilcileri ve öğrencilerin katılımıyla yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından başladı ve  Genel Kurul’da ÇYDD Kırklareli Şube Başkanı Birsen Meriç yeniden seçilerek güven tazeledi.
17 Şubat 2019 tarih Saat 13.30’da  yapılan 16.ncısı yapılan Genel Kurul, ÇYDD’nin yeni üyelerinden Erzen Erdin’in  sunumuyla başladı
Açılış yoklama, saygı duruşunun ardından divan oluşturuldu ve Divana  Kırklareli Kent Konseyi Başkanı Seyfi Meriç seçilirken, Yazmanlığa; Erzen Erdin ile Ezgi Taran seçildi
Divanın oluşturulmasının ardından ÇYDD  Kırklareli Şube Başkanı Birsen Meriç açılış konuşması yaptı. Meriç konuşmasında, ÇYDD’nin Atatürk ilke ve devrimlerini, Cumhuriyet kazanımlarını koruma ve savunma yolunda ilerlediğini vurgulayarak, “ÇYDD bilimsel düşünme ve sorgulama yetilerini geliştiren, insan haklarına saygılı, çözüm üreten, eğitim amaçlı ve tüm bu konularda kamuoyu oluşturan çalışmalar yapıyor. Bizler, toplumsal meselelere karşı hep duyarlı olduk. İnsan ve kaliteli yaşam, bizim vazgeçilmezimiz oldu. Yaşanılır bir çevre için verilen mücadelelere şube olarak hep destek verdik, müdahil olduk, olmaya da devam edeceğiz.” dedi.
Her kesime hitap ettiklerini, etnik kimlik, bölgesel kimlik ayrımı gözetmeksizin herkese yardım ettiklerini vurgulayan Başkan Meriç, “Bizim hedefimiz; özgür, inançlara saygılı, aynı zamanda laikliğin değerinin farkında olan gençler yetiştirmeye ve topluma kazandırmaya çalışmak. Çok iyi bir yerde duruyoruz, bu duruşumuzdan da onur duyuyoruz. ‘Bilime, demokrasiye, barışa, aydınlığa aç bir çocuk senin ışığını bekliyorsa, sönmeye hakkın yoktur, ışıyacaksın. Ölüme saniyeler olsa bile…’ diye Türkan Saylan gibi, 111 şubemizde ışık oluyoruz, umut oluyoruz.” sözleri salonda bulunanlar tarafından ayakta alkışlandı.Meriç, , “Bizler burada büyük bir özveriyle, çokça emekle çalışıyoruz.Gönüllülük esasında, hiçbir maddi çıkar, unvan beklemeden toplumsal olaylara duyarlı olmak, mutsuzları mutlu kılmak, tek başımıza çözemediğimiz sorunlarımız vae. Yer sıkıntımız var. Onun için derneğimizin gönüllülere çok ihtiyacı var.” diye konuştu.
Meriç konuşmasında  ”Okutan Anneler” projesi sayesinde 141 gence destek olduklarını belirten Başkan Meriç, tek dileklerinin daha çok gence umut olacak insanlara rastlamak olduğunu ive bunun içinde destek beklediklerini fade etti.
Başkan Meriç, Çalışmalarımızın hayata geçirilmesine katkı sunan ve her zaman bizlere destek olan Kırklareli Belediye Başkanımız Mehmet Siyam Kesimoğlu’na ve belediyemizin her birimine, Kent Konseyi Başkanımız Seyfi Meriç’e, ‘Okutan Anneler’ projemizde yer alan tüm bağışçılarımıza, çalışmalarımızı özveriyle duyuran yerel basınımıza, üyelerimize, gönüllülerimize, öğrencilerimize ve tüm Çağdaş Yaşam sevdalılarına şahsım ve Yönetim Kurulumuz adına, bir ışık da siz yaktığınız için sonsuz teşekkürler ediyorum.”
2017-2018 Dönemi Çalışma ve Faaliyet Raporu’nu okuyan ÇYDD Şube Başkanı Birsen Meriç’in,sunumunun ardından .rapor ibra edildi., 2018-2018 Yılları Bilanço ve Gelir Gider Raporları, Şube Saymanı Şükran Balcıoğlu tarafından okundu ve  ibra edildi. Sonrasında, TMMOB Kırklareli İKK Sekreteri ve ZMO İl Temsilcisi Dr. Erol Özkan tarafından okunan 2017-2018 Yılları Denetim Raporları oy birliği ile ibra edildi. 2019-2020 Yılları Tahmini Bütçe’nin okunup ibra edilmesinin ardından, Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu ve Genel Merkez Delege Adaylığı seçimine geçildi.
Gündemde yer alan yönetim kurulu seçimlerinde de,. Yönetim Kurulu’na, Asil Üye olarak; Birsen Meriç, Şükran Balcıoğlu, Ali Şakir Kuru, Sabahat Koç, Cem Cevahir Yarım, Şükran Yöney ve Öznur Gözkaman seçilirken; Yedek Üye olarak; Gülten Karaca, Sevda Alur, Yusuf Baran, Aynur Yıldırım, İsmail Karakaya, Semra Aktaş ve Özden Gökalp isimleri seçildi.
Denetim Kurulu’na ise, Asil Üye olarak; Erol Özkan, Hakkı Aşkın ve Şirin Aykan; Yedek Üye olarak ise Mehmet Kaya, Sibel Öztürk ve Kadriye Tara seçildi.
Genel Merkez Delege Adaylığı’na ise, Asil Üye olarak; Birsen Meriç ve Şükran Balcıoğlu seçilirken; Yedek Üye olarak Sevda Alur ve Şirin Aykan isimleri seçildi.

304 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi