Hoşgeldiniz  

LÜLEBURGAZ’I BÖLDÜRMEYECEĞİZ

admin | 13 Aralık 2018 | Bölgesel, Gündem, Manşet A- A+

 

CHP Lüleburgaz ilçe eski Başkanı ve Belediye Başkan aday adayı Özgür Kaya pazar günü yapılacak olan eğilim yoklaması öncesi yazılı açıklama yaptı. Kaya açıklamasında,  CHP üyelerini ve Lüleburgaz Halkını ‘SOLduyuya’ davet ediyorum.

90 gündür CHP Lüleburgaz ilçe yönetimimizle birlikte ve neredeyse tek başımıza verdiğimiz demokrasi mücadelesi sonucunda “Lüleburgaz’a sandık yakışır” sözümüzü tutmanın haklı gururunu yaşamaktayız.
Ancak 16 Aralık Pazar Günü yapılacak olan CHP Lüleburgaz Belediye Başkan Adaylığı eğilim yoklaması öncesinde, partimiz içerisindeki bazı menfaat gruplarının, IRKÇI, GERİCİ ve YOBAZ söylemlerini üzüntü ile takip ediyoruz.
Elbette parti içinde bazı gruplar yan yana gelebilir ve bir adayı destekleyebilirler ve nadiren de olsa bugünkü gibi tüm grupların yan yana geldiği seçimler görülmüştür, bunu da anlayışla karşılamak gerekir.

Ancak diğer taraftan ilkeler ve idealler etrafında toplanmayan bazı grupların ise partimize ve devrimci mücadelemize asla yakışmayacak IRKÇI, BÖLÜCÜ, AYRIMCI söylemler içeresinde olduğunu da üzülerek görüyoruz.
Bizler Atatürk devrimcileri olarak, doğarken kazanılan tüm imtiyazlara ve haklara karşı kör, sağır ve ilgisiz olur, yaşam içerisinde emek ve alınteri ile gerçekleştirilen her başarıyı destekler ve tebrik ederiz.

Lüleburgaz’ımızda partimizin birinci parti olmasından dolayı, siyasette makam ve koltuk ele geçirmek için, CHP’li ve solcu gibi görünen KAFATASÇI, IRKÇI, GERİCİ ve YOBAZ anlayışlarla mücadele etmek elbette biz Atatürk devrimcilerin görevidir.

Yunanistan’ın Selanik şehrinde doğan Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda yürüyen ve Arabistan’da Mekke şehrinde doğan Hz. Muhammed’e iman eden bizler
bugüne kadar ırkçılığa, bölücüğüğe ve ayrımcılığa direndiğimiz gibi, bugünde direnecek EŞİTLİK, ÖZGÜRLÜK ve ADALET’i savunmaktan vazgeçmeyeceğiz.

Bir gün mutlaka, bu ülkede Cumhuriyet Halk Partisinin devrimci iktidarını gerçekleştirilecek, işçinin, köylünün aşağılanmadığı, şanslı doğanların değil, emek verip mücadele edip, alınteri dökenlerin kazandığı bir düzeni mutlaka yaratacağız! dedi.

 

341 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi