Hoşgeldiniz  

KÜRESEL SİYASET KULÜBÜ İLK ETKİNLİĞİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ.

admin | 19 Aralık 2018 | Eğitim, Genel, Manşet A- A+

 

Kırklareli Üniversitesi Küresel Siyaset Kulübü’nün düzenlediği ” Sürdürebilir Kalkınma Hedefleri ” konulu konferans Kayalı Kampüsünde yapıldı.

.18.12.2018 tarih saat 14.00 te Kayalı Kampüsü 1 No’lu Konferans salonunda yapılan konferans öğrencilerin yoğun ilgisine sahne oldu.
Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu Batı Asya Bölge Teşkilatı Genel Sekreteri Mehmet Duman, Genel Koordinatörü Salim Korkmaz ve Melis Şahin’in katılımlarıyla gerçekleştirilen konferansta tüm dünyanın ortak meselesi olan Sürdürülebilir Kalkınmanın ana başlıkları, alt yapısı ve hedefleri konuşulan en önemli konuydu.
Konunun detaylarında Sürdürülebilir Kalkınmanın 17 Temel hedefi üzerinde duruldu.Mehmet Duman, 17 hedefi, 3 ana temel hedefe indirgeyerek ” Yoksulluğa Son, Açlığa Son ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ” nin sağlanması gereken en önemli konular olduğuna değindi.Mehmet Duman konuşmasının sonlarında ” Yerel yönetimlerde en az yüzde 30 kadın temsilcinin cinsiyet eşitliği açısından bulunması gerekir. ” diyerek önümüzdeki yerel seçimlerde kadınlarında erkekler kadar yeri olması gerektiğini belirtti.
167 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi