Hoşgeldiniz  

KTSO’DAN YEREL LEZZETLERİN TANITIM KAMPANYASI

admin | 06 Temmuz 2019 | Genel, Manşet A- A+

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Kırklareli’nin Yerel Lezzetleri’nin tanıtımı ve pazarlanması amacıyla Aktör Mert Fırat ile DasDas Sanat Merkezi mutfağında bir araya geldi.
Kırklareli Peyniri, Köftesi, Kıvırcık Kuzusu, Hardaliyesi ve Kırklareli şaraplarından oluşan menünün tadımı Aktör Mert Fırat‘a yaptırılarak, ilki Eylül ayında İstanbul’da gerçekleştirilecek “Sıfır Atık” yaklaşımlı sürdürülebilir Müzik Festivali FestTogether‘in önümüzdeki yıl Kırklareli’de yapılması için talepte bulunuldu.
Aktörlüğü kadar hayata geçirdiği kalkınma odaklı projelerle de adından söz ettiren sanatçı Mert Fırat ile sürdürülebilirlik ve Kırklareli üzerine sohbet edildi. Istranca Ormanları ve İğneada bölgesinin yaz ve eko turizm potansiyelinin arttırılması ve tanıtımı konularında fikirler geliştirildi. İstanbul Ataşehir DasDas Sanat Merkezi bünyesinde bulunan DasDas Mutfak’ta gerçekleşen buluşmada Kırklareli’deki bağcılık, tarım, süt ürünleri üretimi ve ilin et kalitesi konularında Mert Fırat ve ekibi bilgilendirildi. “Kırklareli Peyniri” ile “Kırklareli Mutfağı” isimli kitaplar hediye edildi.

15 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi