Hoşgeldiniz  

KOFÇAZ CHP İLÇE YÖNETİMİNDEN 4 İSTİFA

admin | 21 Nisan 2019 | Bölgesel, Gündem, Manşet, Siyaset A- A+

 

CHP Kofçaz ilçe Başkanlığında görevli 4 ilçe yönetim kurulu üyesi seçim sonuçlarının ve Belediye Başkanlığının kaybedilmesi nedeniyle istifa etti.

31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerinde CHP’nin  elinde olan Kofçaz ilçe Belediye Başkanlığı bu kez el değiştirdi ve yapılan seçimde Belediye Başkanlığını AKP adayı kazandı..
CHP nin aday belirleme sürecinde mevcut  Belediye Başkanı olan Mehmet Balcı’yı yeniden aday gösteren ve onunla  seçime giren CHP bu kez sandıktan çıkamadı ve 262 oy alan AKP adayı Ziya Karataş seçimi kazandı.
CHP Adayı ve eski Belediye Başkanı Mehmet Balcı’nın 207 oy aldığı Kofçaz ilçesinde Saadet Partisi Zahide Tank 4, MHP adayı Aycan Elmas’ ta 3 oy aldı.
Alınan bu seçim yenilgisinin ardından CHP Kofçaz ilçe yönetim Kurulu üyesi 4 kişi  ” sorumluluk bizimdir ”   diyerek istifa etti..İstifa eden üyeler ilçe Başkanı Ali Rıza Aktürk’ü de suçlayarak  onuda istifaya davet ettiler.
İstifa eden üyeler yaptıkları açıklamada yerel seçim takviminde Kofçaz ilçe yönetimi olarak hiç toplanmadık. Ve Belediye Başkanımıza destek olup seçim çalışmalarında yeterli desteği veremedik.İlçe Başkanımız ilçede Belediye seçimlerini bırakıp il genel meclis üyesi aday ile köy gezilerine giderek  Belediye Başkanımıza destek vermekten özenle kaçındı Ve seçim kaybedilmesi de kaçınılmaz oldu..Biz ilçe Başkanımızın bu tutumunu kabul edemediğimiz ve seçim yenilgisinde aldığımız sorumluluk gereği 4 arkadaş olarak  Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa ediyoruz. Gelecek yeni yönetime de şimdiden başarılar diliyoruz ama  ilçe Başkanı da aldığı sorumluluk gereği seçim yenilgisinin kendi hatalarından kaynaklandığı gerçeği ile  aynı duyarlılılığı bizim gibi kendisinin de göstermesini bekliyoruz dediler.
4 ilçe yönetim Kurulu üyesinin istifa haberi siyaset sahnesinde alışık olan bir tutum olmadığından kamuoyu tarafından da takdirle karşılandı.
61 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi