Hoşgeldiniz  

KIRKLARELİ VALİSİ OSMAN BİLGİN’DEN KADINLAR GÜNÜ MESAJI

admin | 13 Mart 2019 | Manşet, Yerel Haberler A- A+

 

 

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü münasebeti ile Kırklareli Valisi Osman Bilgin, Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri ve kadın yöneticilerinden oluşan heyeti makamında ağırlayarak kadınlar gününü kutladı. Sayın BİLGİN Kadınlar Günü mesajında ”Hayatın her alanında varlıklarıyla onurlandığımız, ülkemizi geleceğe taşıyacak milli ve manevi değerlere bağlı nesilleri yetiştiren kadınlarımız, aile kurumunun direği, huzurlu ve sağlıklı bir toplumun da temel taşlarıdır.

Kadınlarımızın eğitimli, bilgili ve bilinçli olması sağlıklı bir toplumun ön şartıdır. Dünyanın hiçbir yerinde görülmemiş mücadeleler veren Türk kadını, büyük bir özveri ve hassasiyetle dün olduğu gibi bugün de sağlıklı, mutlu ve güzelliklerle dolu gelişmiş bir toplum olmanın mihenk taşı olma özelliğini koruyarak ülkemizi daha aydınlık yarınlara taşıyacaktır.

Medeniyetimizin inşasında en az erkekler kadar kadınlarımızın da rolü ve emeği çok büyüktür. Biz tarih boyunca cennet anaların ayakları altındadır anlayışındaki bir medeniyetin, kadınlara yönelik her türlü ayrımcılığı reddeden, kadını her zaman baş tacı eden, onlara büyük değer veren bir geleneğin temsilcileriyiz.

Hayatımızın doğumdan ölüme kadar olan her anında, varlıklarıyla onurlandığımız, annemiz, kız kardeşimiz, eşimiz olarak desteklerini bizden hiçbir zaman esirgemeyen kadınlarımızın ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü içtenlikle kutluyor, sevginin, şefkatin ve fedakârlığın simgesi olan kadınlarımıza saygılarımı sunuyorum.” dedi.

08 Mart Kadınlar Gününe Özel Sergi…

Osman BİLGİN ve eşi İlknur BİLGİN ile 08 Mart 2019 Cuma Günü, 08 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü tarafından gerçekleşen serginin açılışını gerçekleştirdi.

Olgunlaşma Enstitüsü Sergi Salonu’nda “Osmanlı Arşiv Belgelerinde Kırklareli” ve “Belgelerle Osmanlı’da Kadın” konulu Sergisi’nin açılışını yapan Vali BİLGİN, Dünya Kadınlar Gününü kutlayarak sergiyi gezdiler.

 

176 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi