Hoşgeldiniz  

KIRKLARELİ BELEDİYE MECLİSİ GÖREV DAĞILIMI YAPTI

admin | 19 Nisan 2019 | Genel, Gündem, Manşet A- A+

 

 

31 Mart yerel seçim sonrası oluşan Kırklareli Belediye Meclisi 2019-2024 döneminin ilk Meclis Toplantısını Bağımsız Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu Başkanlığında yaptı.
14.04.2019 tarih Cumartesi günü saat 14.00 te Kırklareli Belediye Meclis salonunda gerçekleşen ve Meclis üyelerinin katıldığı toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından gündemdeki maddelerin görüşülmesine geçildi.
İYİ Parti ve AKP tarafından verilen önergelerde seçimlere geçilmeden önce ittifak sürecinin tamamlandığını ve bundan sonra komisyonlarda her üye kendi partileri adına seçime katılacakları önergeleri oylandı ve kabul edildi. Yapılan bu oylama sonucunda Kırklareli Belediye Meclisi CHP 12 üye, AKP 6 üye MHP 4 üye İYİ Parti 3 üye olarak belirlendi.
En genç üye Ayşe Durmaz , Esra Cansu Boyraz’ın katip üye olarak görev aldığı toplantıda yeni dönemin ilk komisyon üyeleri de belirlendi. Buna göre, meclis birinci başkan vekilliğine Gürkan Oras,  ikinci meclis başkan vekilliğine Hasan Baykal, meclis katip üyeliklerine Ayş Durmaz, Esra Cansu Boyraz (asil), Sualp Aldüz, Ali Gökçen (yedek), encümen üyeliklerine Gürkan Oras, Arda Kolcular, Yücel Oluçay, plan bütçe komisyonuna Ayşe Durmaz, Ali Gökçen, Ersın Kırmızıtaş, Yücel Taşkın, Yücel Oluçay, imar komisyonuna Selda Bilgin, Mahmut Bozan, Ömer Faruk Akkol, Ebru Bilgiç Ilık, Savaş Çekinmez, Çeşitli İşler Komisyonuna  Esra Cansy Boyraz, Elmas Büyükdere, Fahrettin Kaya, Nadiye Rodoplu, Savaş Çekinmez, Çocuk Aile ve Engelliler Komisyonu Ayşe Durmaz, Elmas Büyükdere, Ayten Doymaz, Fırat Altıntel,Burcu Özel, Ulaşım Hizmetleri Komisyonu Sualp Aldüz, Samet Babacık, Ayten Doymaz, Yücel Taşkın, Savaş Çekinmez AB Komisyonu Arda Kolcular, Ali Gökçen, Coşkun Toklucu, Nadiye Rodoplu, Yücel Oluçay seçildi.
Seçimlerin tamamlanmasının ardından Belediye Meclis üyelerinden Gürkan Oras Belediye Meclis gündeminde yer alan Bütçe ve Faaliyet raporu maddelerinin ileri tarihe ertelenmesi önerisi de kabul edilerek 15.04.2019 tarih Çarşamba günü saat 14. 00 te görüşülmesi kabul edildi.
Dilek ve temenniler bölümünde söz alan AKP meclis üyesi Halil Kahraman’da Kırklareli’nin özgür iradesi ile seçilmiş Belediye Başkanı ve il genel meclis üyelerimizi tebrik ediyorum. 31 Mart yerel seçimlerinde  Kırklareli halkı bizleri 5 yıl süre ile Kırklareli halkına hizmet etme görevi verdi.Kırklareli halkına şükranlarımı sunuyorum ve seçilen tüm arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum dedi.
Dilek ve temenniler bölümünde başkada söz alan olmadığından Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu tarafından 17 Nisan 2019 da saat 14.00 te toplanmak üzere birleşmi kapadı.

 

 

73 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi