Hoşgeldiniz  

KESK KIRKLARELİ KADIN MECLİSİNDEN KATLEDİLEN KADINLAR İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

admin | 24 Ağustos 2019 | Gündem, Manşet A- A+

 

Kamu Emekçileri Sendikası KESK Kırklareli Kadın Meclisi eski eşleri tarafından vahşice katledilen 2 kadın için yazılı bir açıklama yaptı. Yapılan yazılı açıklamada,

İki gün önce yine iki kadın eski  eşleri tarafından öldürüldü.Konya’da 3 çocuk annesi Tuba Erkol çocuklarının gözleri önünde 20 yerinden bıçaklanarak öldürüldü.. Kırıkkale’de eski eşi Fedai Baran tarafından defalarca bıçaklanarak 10 yaşındaki kızının gözleri önünde katledilen Emine Bulut’un son sözleri “ölmek istemiyorum” oldu. Emine Bulut’un haykırışı hepimizin haykırışıdır.

Ölmek istemiyoruz!Vahşice işlenmiş bu cinayeti KESK olarak lanetliyoruz. Hep söylediğimiz gibi, bu cinayet münferit değil, ataerkil sistemin gerçekleştirdiği sistematik kadın katliamlarının olağan hale getirilmiş bir parçasıdır. Nitekim, yalnızca geçtiğimiz temmuz ayında ve yalnızca basına yansıdığı kadarıyla 24 kadın en yakınındaki erkekler tarafından katledildi.

AKP iktidarında kadına yönelik eril şiddet, %1400 artmıştır. Şiddeti önlemek için daha etkin mekanizmalar oluşturmak yerine, kadın düşmanı, cinsiyetçi, savaş ve nefret politikalarıyla kadına yönelik şiddeti derinleştiren AKP-Erdoğan hükümetleri diğer yandan da kazanılmış haklarımıza saldırmaktadır. İstanbul sözleşmesi ve 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Yasasını dahi yok etmek istemektedir. Erkeği koruyan, cesaretlendiren, cezasız bırakan yargı sistemi de bu suçun en önemli ortağıdır.

Böylesi vahşetin yaşandığı bugün ve her gün KESK’li kadınlar olarak, her türlü şiddete karşı şiddetsiz bir dünyayı örmek ve Emine’lerin hesabını sormak için mücadelemize devam edeceğiz. denildi.

105 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi