Hoşgeldiniz  

KESİMOĞLU MEYDAN OKUDU : AÇIK OTURUM YAPALIM.HODRİ MEYDAN

admin | 16 Mart 2019 | Genel, Manşet, Siyaset A- A+

KESİMOĞLU:ADAYLARA MEYDAN OKUYARAK AÇIK OTURUM YAPALIM KARARI HALK VERSİN

Kırklareli Belediye Başkanı ve aynı zamanda Bağımsız Belediye Başkan adayı Mehmet Siyam Kesimoğlu  seçim gezilerine giderek artan gönüllü ordusu ile meşaleler ve sloganlar eşliğinde halkın desteğini alarak Cumhuriyet meydanında bulunan seçim bürosu önünden yürüyerek   İstasyon Mahallesi ile devam etti.
Önceki gece Saat 20’de başlayan gönüllü halk yürüyüşüne 1000’e yakın insan eşlik etti ve yol boyunca  “Halkın Umudu Kesimoğlu” sloganlarıyla Sungurbey Caddesi üzerinde mahalle kahvelerine girerek vatandaşlarla buluştu  balkon ve pencerelerden kendisine alkış ve bayraklarla destek veren vatandaşları selamlayarak İstasyon Mahallesine saat 21.30 da kalabalık bir gönüllü ordusu ile birlikte geldi.
Evlerinin önüne kadar çıkan, sevgi gösterilerinde bulunan  vatandaşların yanına eşi Sibel Kesimoğlu’yla birlikte giden Mehmet Siyam Kesimoğlu fotoğraf çekilmek isteyenleri kırmadan İstasyon mahallesinde kendisini bekleyen çoşkulu kalabalıkla buluştu.
İstasyon mahallerinde vatandaşlara seslenen Kesimoğlu “İstasyon Mahallemizin yüzü aydınlığa dönük, Mustafa Kemal’e dönük, Çağdaşlığa, Cumhuriyete, demokrasiye dönük güzel insanları merhaba. Her zaman olduğu gibi bu akşam her geçen gün artan heyecanımla, coşkumla, sevincimle, onurumla, gururumla selamlıyorum sizi. Sağ olun var olun. Rüzgâr olarak yola çıktık, fırtınaya dönüştük. Ama biz sevgiyle yürüyoruz, biz gönüllüler ordusuyuz. Sizleri daha rahat yaşatmak için yollardayız. Siz hak ettiğiniz o beklediğiniz, özlemini duyduğunuz o güzel hizmetleri sizlerle buluşturmak için yollardayız. Beraberiz, biriz. Her geçen gün artan bir kalabalık var.Bugünün bizim ailemiz için ayrı bir önemi var! 33 yıllık evliyiz ilk defa evlilik yıldönümümüzü hep birlikte kutluyoruz. 33 yıllık mutlu bir evliliğimiz var.dedi. Kesimoğlu . Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır sözüne katılmıyorum. Çünkü bu yine sosyal bir sınıflandırma oluşturuyor.Her başarılı erkeğin yanında bir kadın vardır bu sözün doğru olanıdır.Yaşamın her alanında kadınlarımızın daha fazla söz sahibi olması gerekiyor dedi.Kesimoğlu,
Çünkü kadın elinin değdiği her yer gül bahçesi olur. Çünkü onlar Zübeyde anadır bu şehirde her gün bir Mustafa Kemal dünyaya getiriyorlar. Onların önünde saygıyla eğiliyorum. Bizim hedefimiz mutlu insanlar Kırklareli’ni inşa etmeye çalışmak. Hepimiz mutlu olmayı hak ediyoruz. Çağdaş hizmetlerle buluşmayı hak ediyoruz. Ben 5 yıl önce arkadaşlarımla göreve başladığımda 5 büyük projeyi hayata geçireceğimi ifade ettim. Anlımız açık başımız bulutlarda hepsini yaptık. Şimdi yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır diyoruz, önümüzdeki süreçte de 5+5 projeyle karşınıza geliyoruz onları da yaşama geçirmek için. Bildiğiniz üzere bizim önceden bir su sorunumuz vardı. Mangan vardı yaklaşık olarak 20 yıldır Eylül ve Aralık aylarında maalesef suyumuz berrak değil çamur gibi akıyordu. Artık son derece kaliteli ve hijyenik bir suyumuz var ve musluklarımızdan akıyor. Bunu kim gerçekleştirdi biz gerçekleştirdik birlikte gerçekleştirdik. Artık annelerimiz, bebeklerimizin, çocuklarımızın mamasını o musluktan akan tertemiz su ile yapabiliyorlar, çamaşırlarını o su ile yıkıyor.dedi.Konuşması sık sık sloganlarla kesilen Kesimoğlu konuşmasında Başkalarının hayal dahi edemeyeceği çöpten elektrik üreten bir belediye olmayı başardık. Bunu kim başardı biz başardık, sizlerle birlikte başardık  Yollar, parklar, meydanlar, caddeler yaptık. Bu cadde eskiden böylemiydi. Bundan sonra daha da güzel olacak. İmkânlarımız ölçüsünde tüm koşulları zorlayarak yaptık.Yetti mi? Yetmez. Önümüzdeki 5 yılda 5+5 projeyle yine sizin karşınızda olacağız. Gençlerimizin sosyalleşeceği, spor, kültürel imkânlarını bulacağı kavuşacağı hizmet alanlarını sizlerle buluşturacağız. Küçük çocuk sahibi annelerimiz için eğer çalışıyorsa sorun olan Kreş konusunu her mahalleye 1 kreşi hayata geçirerek kökünden çözeceğiz dedi.
Kesimoğlu 19 Martta kimseye söz vermeyin.19 Mart’ta kapalı Pazar yerimizi açıyoruz. Her yerde söylüyorum burada söyleyeyim 19 Mart günü saat 18’de kimseye randevu vermeyin.. Bundan sonra yağmur altında, güneşte, fırtınada asla ve asla alışveriş yapmayacaksınız. Üretici, esnaf kardeşlerim aynı koşullarda ürünlerini satmak zorunda kalmayacak. Avrupa topraklarında olan Kırklareli’ne hiç yakışmayan bir tablo! Devasa bir kapalı Pazar yeri yaptık. Orada gururlanacağımız büyük bir abide var sevgili arkadaşlar. 20 yıldan beridir konuşulan konuyu biz hayata geçirdik. Bunun onurunu gururunu yaşıyoruz.  Otogarımızı da eş zamanlı olarak açmak istiyorduk ancak inşaat sırasında umulanın üzerinde bir kaya kütlesi çıktı onun için birkaç ay kadar daha sarkacak. Ama bilin ki onun açılışını da birlikte yapacağız. Beklentilerin yüksek olduğunu biliyorum. Ama orada güven tazeleyen 2’inci dönemini yaşayan bir Belediye Başkanı olarak hitap etmek istiyorum.
Önümüzdeki 5 yıl için yoluma devam etmek istiyorum. Sizlerle birlikte mutlu günlere doğru yolculuk yapmak istiyorum. Bu akşam arkadaşlarımla birlikte sizden el almaya geldim. Siz diyorsunuz ki her kesimin oğlu Kesimoğlu. İşte bu yüzden yoluma devam etmek istiyorum sizlerle birlikte.
Ben sizlere Belediye Başkanı olarak hizmet etmenin gururunu, mutluluğunu yaşıyorum. Bazıları bel altından siyaset yapmaya ve karalamaya çalışıyor. Diyorlar ki Kırklareli Belediyesinin borcu var. E var. Hangi Belediyenin borcu yok ki? Ben sekiz yıl Milletvekilliği yaptım Ankara Belediyesinin borcunun Devlete olan borcunun ne kadar olduğunu bir türlü öğrenemedim. Ama bizim Belediyemizin borcunun ne kadar olduğunu maşallah herkes biliyor. Bunu görende bağırıyor, görmeyende bağırıyor. Belediyenin borcu olur. Çünkü bizim hizmet beklentimiz var. Bankada yatırdığımız mevduatın, onun getirdiği faizin bize ne gibi getirisi olabilir? Akıllı Belediye Başkanın borcu olur. Yeter ki alınan o borç gerçekleşen bütçeyle doğru orantıda olsun. Yeter ki alınan o borç doğru yerlere harcansın. Belediye başkanı mevduata para yatırıyorsa o iş olmaz. İş yapmayacaksın sonra borcum olmayacak bu işleri öpücükle yapmıyorlar.
Gerçeklerden uzaklaşmamak lazım! Gerçeklerin er ya da geç ortaya çıkma gibi bir huyu vardır. Bu akşam olduğu gibi! Şimdi arkadaşlarımız gene söylüyorlar, karalamalar falan, ben bunlar hiç ilgili değilim. Ben işime bakıyorum siyaset halka hizmet sanatıdır. Politikacı gelecek seçimi düşünür, siyaset adamı gelecek kuşakları düşünür. Ben buradaki çocuklarımızın, torunlarımızın geleceğini düşünüyorum.
Bende bir insanım. Hiç kimsenin mükemmel olmadığı gibi bende mükemmel değilim. Her şeyi bilemem, hatalarım, eksiklerim hatta zaaflarımda olabilir. Ama ben yapacağım işi düzgün yaparım. Mutfakta çalışmalarım sürer. En doğru bilgiye ulaşırım. En küçük hatayı bile dikkate alırım. Düşüncelerimi, çalışmalarımı o şekilde hazırlarım. Önümüzdeki dönemde de şehrimizi ortak akılla yöneteceğiz bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.
Ben yola çıkarken ortak aklı kullanacağımı ifade ettim. Suya atılan taşın yarattığı sağlıklı halkalar gibi bu kenti çağdaş bir hale getireceğimi ifade ettim. Bu söylerken akıllı adam kendi aklını, daha akıllı olan ise başkalarının da aklını kullanır.
Sevgili arkadaşlarım hedefimiz Türkiye’nin gündemine taşınan Türkiye’deki onurlu 81 ilden bir olduğunu Kırklareli adını herkese duyurmak. Bunun mücadelesi içerisinde olacağız önümüzdeki dönemde. Yine bugüne kadar olduğu gibi birlikte başaracağız. Sevgiyle, aşkla, sedayla bunları gerçekleştireceğiz. Belediye Başkanı olarak benim görevim sadece suları akıtmak, çöpleri temizletmek, kaldırım yol yapmak değil. Bunlar elbette benim asli görevlerim ama biraz önce söyledim ya bizim değerlerimiz var. Ortak paydamız olan değerlerimiz var. Mustafa Kemal Atatürk’e onun isimi ne eserlerine ve devrimlerine sahip çıma sorumluluğumuz var. Biz bunun gereklerini de yerine getireceğiz. Ne diyoruz buna Kırklarelili duruşu diyoruz. Demokrasi diyen, laiklik diyen, çağdaşlık diyen, insan hakları diyen, hukuk devleti diyen Mustafa Kemal diye haykıran Kırklarelili duruşuyla bunu birlikte başaracağız ve hayata geçireceğiz sevgili vatandaşlarım.
Türkiye’de şehircilikte akla gelen ilk şehir Eskişehir’dir. Gerçekten okullarda kitap olarak okutulması gerekiyor. Çağdaş, modern bir üniversite şehri. Şu kadarını söyleyeyim arkadan ikinci sırada bir il gelecek o ilin adı Kırklareli olacak.
Kırklareli artık yükselen bir değerdir. Belediye Başkanın elbette Başka görevleri daha vardır. Oda bana göre en kutsal değerdir. O nedir derseniz? Mustafa Kemal’in adına, eserlerine, fikirlerine sahip çıkmaktır.
Annelerimiz için. Küçük çocuk sahibi annelerimiz için eğer çalışıyorsa sorun olan Kreş konusunu her mahalleye 1 kreşi hayata geçirerek kökünden çözeceğiz sevgili arkadaşlarım. Ülkemizin geçmekte olduğu bu krizde sosyal dayanışma, sosyal paylaşım içme sorunumuzu birlikte çözeceğiz. Aş evi kuracağız. Her gün 1000 hemşerimize sıcak yemek sunacağız. Bunları çok önemsiyorum sevgili arkadaşlarım. Biz komşusu açken, tok yatanlardan olmayacağız.
Biz küçücük şeylerden mutluluk yakalayan bir yapıya sahibiz Kırklareli halkı olarak. Onun için şehrimizin girişinde Mutlu İnsanlar kenti diye yazıyor. İkini tabelamızda burada yaşayanların nabzı Mustafa Kemal diye atar diye yazıyor. Biliyorsunuz Atamızın Selanik’te bulunan evinin aynısını yaptık Yayla mahallemizde. Bu evi geçtiğimiz yıl 240 bin kişi ziyaret etti. Hem Atamızın değerlerine sahip çıkıyoruz hem de esnafımızın halkımızın ekonomik olarak rahatlaması için katkı sağlıyoruz. Kent Kültür evimizi de 250 bin kişi ziyaret etti. Bunlar azımsanacak rakamlar değil. Bunların hepsinin bu kente katkıları var.
Türkiye’de kaç  kez Kırıkkale ile karıştırılan bir Kırklareli’de yaşadık. Ama bunların hepsi artık geride kaldı. Bunların hepsini elimizin tersiyle ittik. Türkiye’de 81 onurlu ilinden biri olduğunu Türkiye’ye ispatladık. Türkiye artık Kırklareli’ni biliyor. Ama bilmeyenlerin olduğunu da gördük!
Kırklareli’nin isimi geçtiğimiz ay Avrupa Parlamentosunun koridorlarında Fransa’da yankılandı ve Avrupa bizim sesimizi duydu. Bu 5 yılda birlikte geçirdiğimiz güzel günlerimiz, hizmetlerimiz Fransa’da Strasburg’da yankı buldu ve 12 yıldızlı şehir unvanını almayı başardık ve sizlere getirdik. Bu benim elim bu ben, bu da siz. Tek elle alkış tutulmaz. Sizle ben biriz ve beraberiz. Alkışı birlikte yapacağız. Önümüzdeki Haziran ayında Avrupa diplomasını almaya gideceğiz. Seçimler 31 Mart’ta o diplomayı ben almak istiyorum ne dersiniz?
Benim alnım 58 yıldır başımı öne eğdirecek bir olayın tarafı olmadım ben. Alnım hep bulutlardaydı benim. Kirli ilişkilerle işim olmadı Kapalı kapılar ardında siyaset anlayışım hiç olmadı! Her yerde her zaman gururla söylüyorum siyaset mert adamların işidir. Bakıyorum gidiyorlar geliyorlar ilişkiler kuruyorlar. Kafalarında kurgular yaratıyorlar. Sevgili kardeşim ben bu 5 yıllık dönemde 3 tane partimle ilgili toplantı yaptım. Partimin üyeleriyle birlikte hesaplarımı gördüm. Belediye hizmetlerimiz hakkında onları bilgilendirdim. Dedim ki benimle ilgili bir sözünüz varsa çıkın açıklayın. İki kez halk toplantısı düzenledim. Ama bilgisayar’ın başına oturarak sahte isimlerle karalama yapanlar buyursunlar gelsinler burada konuşsunlar dedim. Bir Allahın kulu çıkmadı. Geçtiğimiz günde söyledim vara bir sorunu sorusu olan elinde neyi varsa gelsin çıkalım tartışalım, konuşalım diyorum. Bende boy kadar yürek var. Benim veremeyecek hesabım yok. Varsa yürekleri Hodri meydan
Ben sizleri seviyorum yolumuzun birlikte açık olacağına inanıyorum. Kendimi ilk önce Allah’a sonra da sizlere emanet ediyorum” dedi.

113 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi