Hoşgeldiniz  

KESİMOĞLU GÜVEN TAZELEDİ

admin | 06 Nisan 2019 | Gündem, Manşet, Siyaset A- A+

 

31 Mart Pazar günü yapılan yerel seçimlerde Bağımsız olarak Kırklareli  Belediye Başkanı seçilen ancak Cumhur İttifakının itirazı üzerine Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK),Kırklareli’nde Belediye başkanlığı seçimi için kullanılan oyların yeniden sayılması kararının ardından üç gün önce başlayan sayım işlemleri 170 sandıktaki oyların  sayımı sona erdi.

Bağımsız Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu tarafları da sayım kararı alınmasının ardından  3 gün boyunca adliye önünde çadır kurarak bekledi, gece ateş yakarak ısındı ve oy’una sahip çıktı.

Bağımsız adayın 3, CHP’nin 3, HDP’nin 3 AKP ve MHP  ninde 3 er  kişiden oluşan gözlemci heyetinin gözetiminde ilk gün sayılan 20 sandıkta oyların sayımı gece saat 03.30 a kadar devam etti  ve farkın 243 olduğu görüldü

İlk gün 20 sandıkta yapılan sayımda sonrası ikinci günü saat 09.30 da oyların sayımına yeniden başlandı ve sayım esnasında polisin olağanüstü önlemler aldığı görüldü.

Adliye önünde Bağımsız aday tarafından kurulan sayım masasında dakika dakika bilgi akışının sağlandığı sayım işlemleri sırasında nefesler tutuldu ve saat 16.00 civarında Bağımsız adayın 115 farkı koruduğu görüldü.

Seçim sonuçlarının kesinleşmesinin ardından Kırklareli halkı ” Halkın Umudu Kesimoğlu ‘ ‘ En büyük Başkan bizim Başkan” sloganları ile davul zurna eşliğinde zaferi halay çekerek kutladı.

Kırklareli Bağımsız Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu taraflarına hitaben yaptığı konuşmada” 31 Martta tarih yazacağız dedik. Yazdık. Türkiye’ye mesaj göndereceğiz dedik gönderdik. Ben bunu tek başıma değil sizlerle başardım.Hepinizle gurur duyuyorum dedi. Kesimoğlu konuşmasında rakiplerine de gönderme yaparak kendilerine teşekkür ederim bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyorum dedi

Yapılan  resmi olmayan sonuçlara göre belediye başkanı seçilen bağımsız aday Mehmet Siyam Kesimoğlu ile Cumhur İttifakı’nın MHP’li adayı Derya Bulut arasında yapılan seçim sonucunda 248 olan oy farkı 112’ye geriledi.Ve kazanan yine Mehmet Siyam Kesimoğlu oldu.

Kırklareli’nde 31 Mart yerel seçimlerinde  55 bin 870 seçmen oy kullanırken, Kesimoğlu 17 bin 32, Bulut ise 16 bin 920 oy aldı.

60 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi