Hoşgeldiniz  

KESİMOĞLU GÖNÜLLÜLER ORDUSU İLE MAZBATASINI ALDI

admin | 09 Nisan 2019 | Gündem, Manşet, Siyaset A- A+

 

31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşen yerel seçimlerde Bağımsız olarak Kırklareli Belediye Başkan Adayı olan Mehmet Siyam Kesimoğlu 29 Ocak 2019 tarihinden itibaren yaptığı demokrasi mücadelesi sonrası seçildiği seçimin ardından yapılan itirazlara rağmen  8 Nisan 2019 tarihinde mazbatasını alarak  bu süreci mutlu sonla noktaladı.

Sosyal medyadan yapılan çağrı ile saat 15.00 te Belediye binası önünde toplanan gönüllüler ordusu davul zurna eşliğinde ellerinde Türk Bayrakları ile ” Halkın Başkanı Kesimoğlu ” sloganları eşliğinde mazbata almak üzere Adliye binasına kadar yürüdü.
Karaumur, Hastane caddesi ve Eriklice yolu üzerinden Adliye binasına kadar kalabalık bir topluluğun kendisine eşlik ettiği Kesimoğlu yol boyunca esnaf ve vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.
Kırklareli adliyesinden mazbatasını aldıktan sonra Adliye önünde toplanan kalabalığa seslenen Kesimoğlu,  ” Bu başarı hepinizin. Kırklareli’nin başarısıdır dedi.Gönüllüler ordusu ile birlikte Adliye binasından ayrılan Kesimoğlu 100 ncü yıl Fevzi Çakmak Bulvarı ve Belediye önünden Yayla meydanına geldi
Kesimoğlu, Yayla meydanında toplanan coşkulu kalabalığa seslenmeden önce Atatürk Evi önünde hatıra defterini imzaladıktan sonra kendisini bekleyen çoşkulu kalabalıkla buluştu. Kesimoğlu  ” Haydi Kırklareli Sandık Başına ” seçim şarkısının bestecisi Ali Altay şarkıyı gönüllüler ordusu ile birlikte söyledi. Ardından sahne alan Kesimoğlu coşkulu kalabalığa seslenerek. Sizinle gurur duyuyorum dedi. Kesimoğlu  konuşmasında “Kırklareli engin demokrasi Kültürünün birikiminin olduğu bir şehirdir. Biz sevgiyle başardık. Başarımızın gerekçesinin ne olduğu sorulduğunda. 5 harfli bir kelime söyledim ”Sevgi”. Paylaştıkça çoğalan bir sevgi! İnanın sevgi etrafında toplandık.  Biz birlikte tarih yazdık bu tarihi yazacağımızı söylemiştik. Ancak baktığımda sadece tarih değil coğrafya da yazdık. Bu alınan sonucun karşılığını Türkiye’de yankı bulacağını söylemiştim. Kırklareli denilince herkesin aklına hak, hukuk, adalet, gelecek Türkiye bundan feyz alacak. Demokrasi anlayışı olan herkes artık Kırklareli’ni örnek gösterecek. Kırklareli gerçeğinde buluşan herkese teşekkür ediyorum. Büyük Kırklareli ailesidir. Bu ailenin reisi olmaktan Belediye Başkanı olmaktan mutluluk duyuyorum. Demokrasinin en güzel halini yaşamaya devam ediyoruz. Seçimde yer alan tüm partilere ve Derya Bulut’a kalbi duygularımla teşekkür ediyorum. Kendisine bundan sonraki yaşantısında başarılar diliyorum. Başarılı olacağına da inanıyorum.dedi.
Konuşması sık sık sloganlarla kesilen Kesimoğlu, Şimdiye kadar partilerle kişilerle yarıştık, şimdi halkımızla birlikte yolumuza devam edip en güzel hizmetleri vermeye devam edeceğiz. Bu demokrasinin bir zaferidir. Bu Kırklareli halkının bir başarısıdır. Doğruluğun, adam gibi adam olmanın sonucudur. Çok mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Bu başarıda benim en yakın takipçim benim çekirdek ailem eşim ve oğlum onlara teşekkür ediyorum. Benim geniş bir ailem var kardeşlerim var onlara teşekkür ediyorum. Bu süreçte 91 yaşındaki annem Kırklareli Devlet Hastanesinde yoğun bakımda tedavi görüyor. Anneciğime şifalar diliyorum. Kırklareli belediyesinde 5 yıldan beridir beraber görev aldığım ve birlikte mücadele ettiğimiz arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Teşekkürlerin, alkışların en güzelini, en büyüğü her fırsatta söylediğim gibi Kırklareli halkınındır. Onlarla birlikte yürüdük, onlarla birlikte kazandık. Bundan böyle artık herkesin Belediye Başkanıyım. Biz anlayışımızı şimdi daha tecrübeyle ve halktan aldığımız yeni ve tazelenen bir güvenle daha güzelliklere doğru taşıyacağız. Yeniden bir heyecan, yeniden bir güven, yeniden bir sinerji kazandık. Yolumuz açık ve aydınlık olsun iyi ki varsın Kırklareli’m” dedi.
Kesimoğlu’nun konuşmasının ardından coşkulu kalabalık şarkılar eşliğinde eğlendi halaylar çekti bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.
40 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi