Hoşgeldiniz  

KAYNARCA’DA ” GÜNEYDOĞU, TRAKYA, KAYNARCA VE PERSLER PANELİ YAPILDI

admin | 30 Nisan 2018 | Bölgesel, Kültür / Sanat, Manşet A- A+

 

Kaynarca Belediye Başkanlığının katkıları ve   Kırklareli Kültür Varlıkları Koruma Derneği ile ortaklaşa düzenlenen Kaynarca Beldesinde ” Güneydoğu, Trakya, Kaynarca ve Persler ” konulu bir konferans düzenlendi.

29 Nisan Pazar günü saat 15.00 te Kaynarca Beldesi Çok Amaçlı Kültür Merkezi salonunda yapılan panele Kaynarca halkı yoğun ilgi gösterdi.

Panelist olarak İstanbul Üniversitesinden ; Prof. Dr. Mustafa Hamdi SAYAR’ın katıldığı panelde, Trakya’da ve Kaynarca Beldesinde yaşayan persler ve  Milattan Önce (M.Ö ) 6500 lü yıllarda  yaşayan ve kurulan uygarlıklar ile ilgili tarihi bilgi ve belgeler ile ilgili çok önemli bilgileri Belde halkı ile  paylaştı. 

Panel sonrası bir açıklama yapan Kaynarca Belediye Başkanı Serdar Türker bizler göreve geldiğimiz günden bu yana Belediyenin görevlerinin yanı sıra kültürel etkinlikleride katarak farkındalık yarattık. Projeler ürettik.Kültür hizmetlerimize her gün yenilerini kattık ve katmayada devam edeceğiz. Bu bağlamda da Kırklareli Kültür Varlıkları Koruma Derneği ile ortaklaşa bir panel düzenledik. İstanbul üniversitesinden Prof. Dr.Mustafa Hamdi Sayarı’ı Beldemizde ağırladık. Bilgi ve birikimlerinden faydalandık, bilgilendirildik.Panelimize katılan tüm konuklarımıza , Kırklareli Kültür Varlıkları Derneği Başkanı  Erdoğan Kantürer’ e, Kırklareli ÇYDD Başkanı  Birsen Türkoğlu Meriç’e  Kırklareli Kent Konseyi Başkanı  Seyfi Meriç’e, emek veren personelimize ve değerli halkımıza çok teşekkür ediyorum. dedi.

442 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi