Hoşgeldiniz  

KARAKAŞ MAHALLE MUHTAR ADAYI NEJLA BATI’DAN AÇIKLAMALAR

admin | 20 Şubat 2019 | Gündem, Manşet, Yerel Haberler A- A+

 

Manşet Haber ailesi olarak bu yerel seçimlerde kadın adayların sesi olmak istedik. Bu nedenle gazetemiz gönüllü elemanı Erzen Erdin Karakaş mahalle muhtar adayı Nejla Batı ile kadın kadına bir görüşme yaptı ve adayın sesini kamuoyuna duyurmak istedik. Nejla Batı destek sizden hizmet bizden dedi..Batı

Karakaş Mahallesi Muhtar Adayı Nejla BATI

Büyük yerlerin sorunları da büyük olur derler ama Nejla Hanım gözlerinin içi gülen, bol kahkahalı, dinamik ve çözüm odaklı bir kadın.. Güneş gibi parlayan bu kadının, ışığı ile mahallesinin sorunlarını çözeceğinden adım gibi eminim..  Kendisinden etkilenmemek mümkün değil .. Yanında zaman nasıl geçti hiç anlamadım. Abla kardeş gibi bir süre konuştuk, güldük, eleştirdik. Kırklareli’nin en büyük mahallesi Karakaş Mahallesi’nde Muhtar Adayı Nejla BATI ile söyleştik, okusanıza ..

KENDİNİZDEN KISACA BAHSEDER MİSİNİZ?

1970 doğumluyum. İlk, orta ve lise öğrenimimi Kırklareli’de tamamladım. Evliyim, lisede okuyan bir oğlum var. Eşim şoför emeklisi, 6 kız kardeşiz. 17 senedir Karakaş Mahallesi’nde ikamet ediyorum. Daha önce bir süre sağlık sektöründe çalıştım. Bu iş vesilesi ile insan ağımı genişlettim. İnsanlara ve bilhassa yaşlılara yardımcı olmayı çok seviyorum, yardım yönümün gelişmiş olduğunu düşünüyorum.

NEDEN MUHTAR İSTİYORSUNUZ? SİZİN İÇİN BUNUN ÖNEMİ NEDİR?

Kendimi bildiğimden bu yana insanlara yardımcı olmayı, insanlara verici olmayı çok seviyorum. Evde oturmak, ev işleri ile gün boyunca ilgilenmek benim yapıma uygun değil. Kadınların, yani bizlerin hayatın her alanında toplumun bir unsuru olarak yer alması gerekiyor. Çoğu zaman, erkek muhtarları ya da yöneticileri gördüğüm zaman onların yerinde ben de olabilirim şeklinde hep öykünürdüm. Bu düşüncemi de şimdilerde gerçeğe dönüştürmek istiyorum. Kalıcı olmak en büyük dileğim, çalışmaktan mutluluk duyan bir insanım. Adaylık sürecimde ilginç olaylar da yaşadım. Hatta sizlerle paylaşmak istiyorum. Kadın kadına yapılan bir toplantıda, kendimi, “Merhaba, ben Nejla BATI Karakaş Mahallesi Muhtar Adayınızım” şeklinde tanıttım. İçlerinden bir kadın, “Hadi hadi bak işine” dedi. Birkaç gün sonra yolda gördüğünde de, benden özür diledi, “Oyum size muhtarım” dedi. Şunu demek istiyorum, bizler birbirimizin yanındayız, el ele vererek birbirimize destek olarak mahallemde bahar çiçeklerini açtırmak istiyorum. Bir kadın esasında baktığınızda, evde yönetici konumundadır ve neden ev dışında da bu erki elinde bulundurmasın?

MAHALLENİZDE TESPİT ETTİĞİNİZ EKSİKLER NELERDİR? YAPMAK İSTEDİKLERİNİZ VAR MI? KISACA BAHSEDER MİSİNİZ?

İmecenin önemine inanan bir kadınım. Birlikten kuvvet doğar ve bu bağlamda azalarımın da bana yardımcı olacağına inanıyorum. Kurum ve kuruluşların yol çalışmaları devam ediyor bazı bölgelerde, bundan kaynaklı park sorunları yaşanabiliyor. Elbette bunlar geçiçi sorunlar.. Aydınlatma eksikleri yer yer gözüme çarpıyor, elektrik direklerinin sayılarının artırılması gereken yerler var. Mahallemde kısa gezintiler ve ev ziyaretleri yaparak bunları tespit etmeye çalışıyorum. Vatandaşlarımız ile iletişimimiz kuvvetli olmalı, bağımızı koparmamalıyız.

Göreve geldiğimde yapmak istediklerimin başında, imkânı olmayan lise ve üniversiteli öğrencilerimize ulaşarak onlara okul hayatlarına devam etme imkanı vermek. Gelecek kuşaklar için eğitimli, bilinçli ve öngörüleri yüksek gençler yetiştirmemiz gerekiyor.

SON OLARAK BELİRTMEK İSTEDİĞİNİZ BİR KONU VAR MI?

Bu yaşıma kadar biriktirdiklerimi bundan sonra göreve geldiğimde gerçekleştirmek istiyorum. Mahalle insanımızı sosyal, kültürel, sportif faaliyetlerle tanıştırmak, durumu olmayanlarımıza el uzatmak isterim. Günümüzde, Atatürk’ün bizlere tanımış olduğu haklar sayesinde seçme ve seçilme hakkımızı kullanıyoruz. Hiçbir zaman aklımızdan çıkarmamız gerekiyor. “Sürekli vermek insanı tüketir, insan almayı da bilmeli.” Bizlere de geri dönüş olmalı ki uzanamadığımız yerlere de ulaşabilelim.

Son olarak, başarının yolunun çalışmaktan, samimiyetten ve dürüstlükten geçtiğine inanırım. Daha iyiye, güzele, doğruya hep birlikte, el ele.. Söz sizde, yetki sizde .. Destek sizden, hizmet bizden ..dedi

 

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi