Hoşgeldiniz  

İZMİR’DE KIRKLARELİ’NİN GURURU OLDU

admin | 30 Haziran 2019 | Gündem, Manşet A- A+

Uluslararası Lions MD 118 Konfederasyonu tarafından düzenlenen ” Lions Fark Yaratan Kadın Girişimcileri Yarışması’nda ” Genç Girişimci dalında ”  Kırklareli’lili hemşerimiz Meltem Başkurt birinci oldu.
Babası Devletliağaç annesi Kofçaz ilçesi Topçular köyünden olan Meltem Başkurt kazandığı bu birincilik ödülü ile Kırklareli’nin de  haklı gururu oldu.
Uluslararası Lions MD 118 Konfedasyonu tarafından yarışmanın düzenlendiği andan itibaren Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu başta olmak üzere eşi Sibel Kesimoğlu önderliğinde Kırklareli Bağımsız Kadınlar Gönüllüler Birliği’nin  büyük desteği de yarışmada oy farkının açılmasında birer etken oldu.

Uluslararası Lions Başkanı Gudrun Yngvadottir’in New Voices programı doğrultusunda; Türkiye’de ” Kadınların girişimciliğe özendirilmesi, kadın emeğinin yüceltilmesini ve başarılı kadın girişimcilerin rol model olarak toplumda görünür kılınmasını ”  hedefleyen yarışmada, Meltem Başkurt 2 bin 106 oy farkla birinciliği kazandı ve İstanbul’da düzenlenen törende, 5 bin Tl para ödülünü aldı.

Yarışmanın sonuçlarının belli olmasının ardından İstanbul’da düzenlenen törende konuşan MD 118 Lions Konfederasyon Başkanı Nasuhi Öndersev, Türkiye’nin 81 ilinden kadın girişimcilerin yolladığı projelerden 311’inin dosyasının kabul gördüğünü söyledi., “Konularında uzman akademisyenler ile gönüllülerden oluşan jüri üyeleri altı tam gün çalışarak Genç Girişimci , Dijital ve Teknoloji Girişimcisi, Sosyal Girişimci, Tarım Girişimcisi, Tasarımcı Girişimcisi kategorilerinde proje değerlendirme ölçütleriyle yapılan puanlama yöntemiyle  28 finalist belirledi.Finale kalan  yarışmacıların onayı alınarak www.lionsfykg.com web sayfasından halk oylaması yapıldı. Yapılan bu Halk oylamasına  49 bin 226 kişi katılarak oy verdi.Yapılan oy dağılım sonucu kazananların belli oldu dedi. Yarışma sonucunun belli olmasının  ardından  dereceye giren arkadaşlarımızı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz. Kendileri halk oyu ile seçildi ama bizimle işbirliği yapmalarını öneriyoruz. Bu yapılacak işbirliği onlara LCIF örgütünden hibe desteği sağlama imkanına sahip olma şansı sağlar..Ben yarışmada dereceye giren kadın girişimcileri tebrik ediyorum ve bu projeye oy vererek kadın yarışmacılara destek olan herkese de teşekkür ederim  dedi.
169 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi