Hoşgeldiniz  

İYİ PARTİ ” TÜRKÇÜLÜK GÜNÜ” NÜ KUTLADI

admin | 06 Mayıs 2019 | Genel, Gündem, Manşet A- A+

İYİ Parti Kırklareli İl Gençlik Kolları Başkanlığının düzenlediği 3 Mayıs Türkçülük Günü ile ilgili etkinlik  Parti İl Başkanlığı binasında yapıldı.
İYİ Parti Gençlik Kolları Başkanlığınca 3 Mayıs 2019 tarih saat 19.00 da  düzenlenen ” Türkçülük Günü ”  kutlamaları saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.İlçe Başkanı Serkan Özkan Uçar’ın açılış konuşmasının ardından 3 Mayıs Türkçülük Günü ile ilgili etkinliğinde Merkez İlçe Basın ve Yayından Sorumlu Başkan Yardımcısı . Nuran ÖZCAN,bir konuşma yaptı. Özcan konuşmasında 3 Mayıs ” Türkçülük Günü” nün Nihal Atsız ve Sabahattin Ali’nin 3 Mayıs 1945 te  10 mahkum tarafından kutlanmasından günden günümüze süregelmiştir.Ziya Gökalp döneminden sonra aralarında dil birliği, din birliği ahlak birliği bulunan toplulukların adıdır.Bunun içindir ki bu dört unsurla bağı olmayana millet denemez Bu yüzdendir ki bu dört gerçeği kabul eden herkesi biz Türk kabul ederiz.Türkçülük Mustafa Kemal Atatürk’ün ” Ne Mutlu Türküm Diyene ”  vecizesiyle anlaşılabilecek  bir durumdur ve  dünyanın en onurlu ve en anlamlı gerçeğidir. Bu gün 3 Mayıs Türkçülük günü.Geçmişten günümüze doğum yeri Diyarbakır’da olan Ziya Gökalp’ten Nıhat Atsız’dan, Alparslan Türkeş’e kadar kendine Türk kabul eden herkes Türktür. Bu davada ölenlere Allah’tan rahmet diliyorum dedi. Özcan konuşmasını Tek devlet değil Türk Devleti, Tek bayrak değil Türk bayrağı, Tek millet değil, Türk milleti diye önemle vurguluyoruz. 3 Mayıs Türkçülük Gününüzü kutluyor, teşriflerinizden dolayı teşekkür ediyorum. Ne Mutlu Türküm diyerek tamamladı.

İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar’da yaptığı konuşmada burada genç bir kadroyu görünce gelecek için umutlandım. Siyaset uzun solukludur.Ve İYİ Parti cesurların partisidir, sizleri bu tercihinizden dolayı kutluyorum  ve uzun soluklu siyaset yaşamınızda şimdiden başarılar diliyorum.İlkeli olun ve inandıklarınızdan asla taviz vermeyin. Sizi sevmeseler de ilkeli olursanız sizi sevmeyenler takdir ederler dedi.
Milletvekilinin konuşmasının ardından İYİ Parti İl Gençlik Kolları Başkanlığına atanan Cemre Nur Kurnaz’a ve partiye katılan Belediye Meclis üyeleri, İl Gençlik Kolları üyelerine rozetlerin takılıp hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından etkinlik sona erdi.
45 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi