Hoşgeldiniz  

İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ SORUNLARI FORUMU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

admin | 26 Şubat 2019 | Genel, Gündem, Manşet A- A+

 

TMMOB Kırklareli İl Koordinasyon Kurulu tarafından “Kırklareli İş Güvenliği Uzmanlarının Sorunları ”  konulu bir forum gerçekleştirildi.

23 Şubat 2019 Cumartesi günü, saat 13.30`da, Kırklareli TMMOB Eğitim ve Sosyal Tesislerinde  gerçekleştirilen foruma TMM0B ye bağlı temsilcilik yetkilileri bazı STK temsilcileri  ile iş sağlığı ve iş güvenliği uzmanları katıldı.
Forum, TMMOB Kırklareli İKK Sekreteri ve ZMO İl Temsilcisi Dr. Erol ÖZKAN`ın  bilgilendirme amaçlı kısa açılış konuşması ile başladı. Devamında divan oluşturuldu ve foruma iş güvenliği uzmanlığının işleyişi, çalışma koşulları, yönetmelikler ve olması gerekenler gibi. konularda yapılan üç ayrı özet sunumun ardından serbest kürsü gündemi ile devam edildi. Serbest kürsü gündeminde katılımcılardan isteyen herkes söz aldı ve  yönetmeliğin uygulanmasında yaşanan güçlükler, çalışma ortamındaki sorunlar, koşulları iyileştirmeye yönelik görüşler, öneriler vb. çalışma alanı ile ilgili çeşitli konulardaki görüş ve düşüncelerini paylaştı.
Form gündeminde yer alan ve tüm konu ve konuşmaların söylemlerinin kayıt altına alınarak bir rapor halinde hazırlanarak kamuoyu ile paylaşılacaktır denildi.
TMMOB İ:K:K  Kırklareli il temsilcisi Erol Özkan forum bitimi sonrası yaptığı  açıklamada yararlı bir forum olduğunu düşünüyorum.Katkı sunan ve soğuk havada bizleri yanlız bırakmayarak buraya gelen tüm meslektaşlarıma ve misafirlerimize çok teşekkür ederim.Bugün burada tartışılan konuları bir rapor haline getirilerek 02 Mart 2019`da Ankara`da yapılacak olan “Türkiye İş Güvenliği Uzmanları Forumu”na veri ve altlık oluşturmak üzere, TMMOB Genel Merkezine gönderilecektir. dedi.
274 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi