Hoşgeldiniz  

İNSANLIK DERSİ

admin | 04 Aralık 2019 | Manşet A- A+

Kırklareli’de 20 Kasım 2019 Çarşamba saat 00.00 sularında Kırklareli’nin tanınmış ve sevilen esnaflarından Birol Kaplan yaptığı örnek davranış ile İNSANLIK ÖLMEMİŞ ”  dedirtti.
20 Kasım 2019 Çarşamba saat 00.00 sularında  Kırklareli’de Dereköy Gümrük Müdürlüğünde yaşanan insanlık dersi bizlere bir kez daha  insanlığın ölmediğini hatırlattı.
Son dönemlerde ülke genelinde olduğu gibi Kırklareli’de de yaşanan birçok tatsız olaylar nedeniyle vatandaşların birbirlerine olan güvenleri kırıldı.
Güvenden ve doğru yolda yürümekten vazgeçen vatandaşlara da örnek teşkil eden bu olay alkışı hak etti.
Dereköy Gümrük Müdürlüğünde   bankın etrafında bulduğu ve içerisinde 2320 Bulgar levhası, 100 dolar, 980 euro, 1 adet yasin kitapçığı, not defteri ve 2 tane banka kartı  bulunan mavi renkli cüzdanı Dereköy Kaç. İst. Bölge Amirliği’ne ulaşarak teslim eden Kaplan,  yaptığım insan olmanın gereğiydi. Ben yıllardır Kırklareli’nde esnaflık yapıyorum.Kırklareli esnafı olarak yaptığım bu davranış ne yazık ki günümüzde olumsuzlukların yaşandığı bir dönemde olması sanırım dahada anlamlı olmuştur. Bulduğum para ve değerli evrakları kamu görevlilerine teslim ederek üzerime düşeni yaptım vicdanımın sesini dinledim dedi.
Bankın etrafında bulduğu cüzdanı  içerisinden hiç bir şeyi almayarak zorlu süreçle Dereköy Kaç. İst. Bölge Amirliği’ne ulaşan  ve emaneti tutanakla görevlilere teslim eden Kırklareli esnaflarından Birol Kaplan’ı Kırklareli  Manşet Haber ailesi olarak bizde tebrik ediyoruz.

30 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi