Hoşgeldiniz  

İNÖNÜ 45. ÖLÜM YILDÖNÜMÜNDE ANILDI

admin | 27 Aralık 2018 | Genel, Manşet, Siyaset A- A+

İsmet İnönü, vefatının 45. yıl dönümünde CHP Kırklareli İl Örgütünce  düzenlenen törenle anıldı.
CHP İl örgütü tarafından İnönü’yü anmak için parti binasında toplanan partililer yürüyerek  Karakaş Mahallesi 100. Yıl Caddesi’nde İsmet İnönü Anıtı önünde toplandı

Burada düzenlenen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.Ardından CHP Merkez İlçe Başkan vekili Av. Hakan Geriş basın açıklamasını okudu. Geriş okuduğu basın açıklamasında,
Bugün Kurtuluş Savaşımızın büyük komutanı, I. ve II. İnönü Savaşları ile bu milletin ” makus tarihini ‘ değiştirmiş, Lozan Antlaşmasının mimarı, Türkiye Cumhuriyetinin ilk Başbakanı, Cumhuriyetimizin 2. Cumhurbaşkanı, Cumhuriyet Halk Partisinin Genel Başkanı. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Kurulu tarafından ” Milli Şef ‘ ünvanı verilen, çok partili hayatın mimarı, büyük devlet adamı ve siyasetçi İsmet İnönü’nün aramızdan ayrılışının 45. Yılı… Bugün kendisini anmak ve şükranlarımızı sunmak için toplandık.
Aramızdan ayrılışının üzerinden yıllar geçmesine rağmen hala ışığıyla yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor.Ulu önder Atatürk’ten devraldığı demokrasi bayrağını bir adım daha ileriye taşıyarak bir devlet adamının nasıl olması gerektiğini gösterirken, bir memlekette, namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça o memlekette kurtuluş yoktur.” diyen Sayın İsmet İnönü bugün hala birilerini rahatsız etmektedir. Kendi başarısızlıklarını kapatmak için karanlık zihinlerce hala saldırılan bir fikir insanıdır. İsmet İnönü’nün hayatını okudukça, naifliklerini gördükçe, her geçen gün seviyesizleşen, faşizmin
 dozunu arttıran, bizleri korkutarak baskılamak isteyen siyasi iktidarı gördükçe kendisine olan minnetimiz ve özlemimiz daha da artmaktadır.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mücadele arkadaşı olarak, sonrasında onun yokluğunda ülkemizi tüm dünya savaş çığırtkanlığı yaparken savaşa sokmayarak aldığı sorumluluklar için kendisine sonsuz minnet duyuyoruz.
Ulusal Kurtuluş savaşımızın kazanılmasında, ardından laik ve demokratik, çağdaş Cumhuriyetimizin kurulmasında, gelişip güçlenmesinde önemli rol oynayan, seçkin devlet ve siyaset adamı, İsmet İNÖNÜ’ yü aramızdan ayrılışının 45 nci yıl dönümünde saygı, sevgi ve rahmetle anıyor, bizlerde Cumhuriyet Halk Partisi olarak kendisinden aldığımız bayrağı daha ileriye taşımak için var gücümüzle çalışacağımıza söz veriyoruz.dedi.
Basın açıklamasının ardından İnönü ve Atatürk heykeline karanfil bırakan partililer daha sonra hatıra fotoğrafı çektirip dağıldı.
162 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi