Hoşgeldiniz  

HAYDOST’TAN SOKAK HAYVANLARINA DESTEK

admin | 15 Aralık 2018 | Genel, Gündem, Manşet A- A+

 

Kırklareli Üniversitesinde sahipsiz sokak hayvanlarını korumak, başta beslenme sorunu olmak üzere hayvanların diğer ihiyaçlarının karşılanması amacıyla Kırklareli Hayvan Dostları olan HAYDOST adında bir öğrenci Kulübü kuruldu.

Bir grup hayvansever üniversite öğrencisi tarafından kuruluş aşamasında olan bu kulüp kısa zamanda adından söz ettirerek öğrenciler arasında geniş yankı uyandırdı.
Kırklareli Üniversitesinde gönüllü hayvansever öğrencilerin bir araya gelerek sokak ve sahipsiz hayvanlara sahip çıkmak için oluşturduğu ve  Kuruluş aşamasındaki HAYDOST öğrenci kulübünün amacının başta Kırklareli Üniversitesi, Kayalı, Kavaklı ve diğer yerleşkelerinde bulunan sahipsiz hayvanların başta beslenme olmak üzere her türlü  bakım ihtiyaçlarını karşılamak ve bu konularda hem üniversite hemde halk arasında bir farkındalık yaratmak ve hayvan sevgisi ile bu bilinci arttırmaktır denildi.
Kuruluş aşamasında olmasına rağmen kısa zamanda öğrenciler arasında destek bulan bu kulübe öğrencilerde büyük destek oldu.
Bu kulübü kurmaya çalışan öğrencilerden gönüllü bir grup  kulübün henüz resmiyet kazanmamasına rağmen kısa zamanda halktan ve öğrencilerden destek sözü aldık. Bu bizleri çok mutlu etti.Bizler üniversite gönüllü hayvansever öğrencileri olarak zaten bu işi yapıyoruz. Amacımız bunu daha geniş kitlelere ulaştırarak sokakta tüm sahipsiz hayvanlara ulaşmak ve her türlü desteğimizi vererek sahipsiz hayvanlara sahip çıkmaktır dediler.
Öğrencilerin bu çalışmasını duyan bazı kişi ve kuruluşlarda kuruluş aşamasındaki bu kulübe ve gönüllü öğrencilere Üniversite yönetimininde destek vererek öğrencilerin bu farkındalık yaratma çalışmasına katkı sunarak yaklaşan kış mevsiminde sokak hayvanlarına sahip çıkılmasının Kırklareli Üniversitesine ve yönetim ile öğrencilerine yakışacağı görüşünde birleşti.
228 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi