Hoşgeldiniz  

GÜLAÇAR: “TEMSİL GÖREVİ BENİM, BAŞARI HEPİNİZİNDİR”

admin | 01 Mart 2018 | Bölgesel, Gündem, Manşet, Siyaset A- A+

Manşet Haber
Geçtiğimiz hafta Ankara’da 13 ncü Olağan Kurultayını ” Adalet ve Gelecek ” sloganıyla Ahmmet Taner Kışlalı salonunda yapan kurultayda CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Kaya’nın listesinden MYK’ya giren CHP Kırklareli İl Kadın ve CHP Kırklareli İl Yönetim Kurulu Üyesi Hamiyet Gülaçar’ın seçilmesi toplantıya damga vurdu.
Merkez İlçe Başkanı Gürcan Saatçı’nın açılış konuşması ile başlayan Çarşamba toplantısı İl Başkanı Tayfun Okan Çobancık’ın hafta içinde yapılan etkinlikler ve yaşanan süreci özetledikten sonra Kadın Kolları MYK sına seçilen Hamiyet Gülaçar kadınların alkışları eşliğinde kürsüye gelerek bir konuşma yaptı.
Gülaçar, “Sevgili ailem, değerli basın emekçileri, sizleri saygı ve sevgi ile selamlıyorum.Hafta sonu yapılan 13. Olağan Kadın Kolları Adalet ve Gelecek kurultayında genel Başkanımız Fatma Kaya’nın listesinden Merkez Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmiş bulunmaktayım.Bu seçim süreci içinde bana verdikleri destekten dolayı Genel Başkanım sayın Fatma Köse’ye, Belediye Başkanımız sayın Mehmet Siyam Kesimoğlu ve değerli eşi can arkadaşım Sibel Kesimoğlu’na, İstanbul Milletvekilimiz Sayın Mahmut Tanal’a, İl Başkanımız Tayfun Okan Çobancık’a İl Kadın Kolları Başkanımız Zehra Deyrin’e ve yönetim kuruluna, canım ablam Ayşen Arda Kösegil’e ve kardeşim Oylum Yaman’a, Kurultay delegelerimiz Ayşenur Özen ve Neslihan Çokaklı’ya destek veren ilçe kadın kolları başkanlarına, oy kullanan tüm üye ve delegelerimize en içten teşekkürlerimi sunarım.Özellikle belirtmek isterim ki, büyük bir kadın dayanışması göstererek Kırklareli için Cuma gününden bu yana kulis çalışmalarıda dahil olmak üzere katıldığımız çalışmalarda, örgütlü mücadelenin en güzel örneklerini sergileyen Kırklareli’ne Merkez Yönetim Kurulu üyeliği getirmek için sizlerden büyük bir alkış istiyorum.Temsil görevi benim olsada başarı hepinizindir..Kurultayımız sonrası Pazartesi günü Genel Başkanımız Fatma Köse yönetiminde ilk MYK toplantısını gerçekleştirdik, ve görev dağılımı yaptık.Bana Marmara Bölgesinden Çanakkale, Balıkesir, Kocaeli, Sakarya, ve Yalova illerinin sorumluluğu verildi. 2019 da ülkemizin karanlık ve aydınlık arasında tercih yapacağı en önemli süreçte mücadele için sorumluluk aldık.Kadın varsa umut var diyerek çalışmalarımıza başladık. Gülaçar konuşmasında biz gücümüzü Kara Fatma’dan Gördesli Makbule’den, cesaretimizi Halide Edip’ten Şerife Bacı’dan alan kuvayi milliye kadınlarıyız. Biz Mustafa Kemal’in askerleriyiz.Biz Cumhuriyet kadınlarıyız.Ülkemiz her geçen gün bir bataklığın içine çekiliyor. Çocuklarımız şehit oluyor. analar ağlıyor.işsizlikte bıçak kemiğe dayandı. Çiftçimiz kan ağlıyor. Anayız biz ANA..Çocuklarımız güvencede değil, 3 yaşında cocuğa tecavüz ediliyor.Diyanet 9 yaşında çocuk evlenebilir diyor. CHP kadınları ayağa kalkacak bu kötü gidişe dur diyecek.Kuruluşun partisi biz isek, Kurtuluşunda partisi biziz. Eşitlik için, barış için, özgürlük için, gelecek için CHP iktidarı kaçınılmazdır.Çalışacağız ve hep birlikte kazanacağız. Nazım’ında dediği gibi Eğer hak haksızlıktan YÜCE, Sevgi nefretten ÜSTÜN, Aydınlık karanlıktan GÜÇLÜ ise çaresi yok usta..Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum dedi. Gülaçar’ın konuşmasının ardından erkeklerin şaşkın bakışları arasında kadınlar ayağa kalkarak DÜNYA YERİNDE OYNAR.KADINLAR BİRLİK olsa diyerek alkışlarla destek vermesi partide coşkuya neden oldu ve erkeklerde ayağa kalkarak kadınlara alkışlarla destek verdi.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi