Hoşgeldiniz  

GÖKÇE SEVENLERİ TARAFINDAN SONSUZLUĞA UĞURLANDI

admin | 27 Mart 2019 | Genel, Gündem, Manşet A- A+

 

Kırklareli’nin eski Belediye Başkanları’ndan Kadir Gökçe, geçtiğimiz günlerde  hayata gözlerini yumdu. Merhum Kadir Gökçe için Kırklareli Belediyesi önünde düzenlenen törenin ardından,  büyük bir katılım eşliğinde, Hızırbey Camii’nde düzenlenen cenaze namazının ardından şehir mezarlığında toprağa verildi.
Kırklareli’nin 1989-1999 Döneminde SHP ve CHP Belediye Başkanlığı görevinde bulunan ve aynı zamanda , Kırklarelispor’un Geçmiş Dönem Başkanlarından, SODEP ve SHP’nin Kurucu İl Başkanı Kadir Gökçe bir süredir savaş verdiği elim hastalığa yenik düşerek hayata veda etti.
Geçtiğimiz günlerde  hayata gözlerini yuman eski Belediye Başkanlarından olan Kadir Gökçe için  Belediye Başkanlığı önünde kalabalık bir vatandaş grubunun katılımıyla veda töreni düzenlendi.
Kırklareli Belediyesi önünde düzenlenen törende kısa bir konuşma yapan Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu “Her ölüm erken ölümdür. Kırklareli’ne hizmet etmiş Belediye Başkanlarımızdan olan Kadir Gökçe’ye gani gani rahmet, kederli ailesine baş sağlığı diliyorum.Benim hakkım varsa helal olsun. Sizlerde hakkınızı helal edin. Mekanı cennet olsun” dedi.
Başkan Kesimoğlu’nun ardından konuşmaya çalışan Merhum Kadir Gökçe’nin oğlu Görkem Gökçe “Babamın bize en güzel mirası burada biriktirdiği insanlar ve dostluklar oldu. Bu doğrultuda babama olan saygım bir kez daha arttı. Burada bulunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Belediye önünde düzenlenen törende okunan duanın ardından helallik alınırken, sonrasında merhum Kadir Gökçe’nin cenazesi omuzlar eşliğinde  Kırklareli Hızırbey Camii’ne getirilerek burada da bir cenaze töreni düzenlendi.
Çok sayıda vatandaşın katılım gösterdiği cenaze törenine; merhum Gökçe’nin ailesi ve yakınlarının yanı sıra, SHP eski Genel Başkanlarından ve Başbakan Yrd. Murat Karayalçn, CHP Milletvekilleri Turabi Kayan Vecdi Gündoğdu AKP milletvekili Selahattin Minsolmaz, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, , CHP Belediye Başkan Adayı Mehmet Tuna Soykan, Cumhur İttifakı Kırklareli Belediye Başkan adayı Derya Bulut, CHP İl Başkanı Tayfun Okan Çobancık’ın yanı
sıra çevre Belediye Başkanları ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.
Kalabalığın sokaklara taştığı cenaze töreninde; öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından merhum Kadir Gökçe’nin cenazesi Kırklareli Şehir Mezarlığı’na defnedildi.

101 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi