Hoşgeldiniz  

GERENLİ : BU KENTE HİZMET BORCUM VAR

admin | 18 Aralık 2018 | Bölgesel, Manşet, Siyaset A- A+

 

Lüleburgaz CHP’de merakla beklenen ve geçtiğimiz Pazar günkü eğilim yoklamasının sonuçlarının belli olmasının ardından Pazartesi günleri yapılan haftalık olağan toplantı için partiye koşan partililer tarihi günlerden birini yaşadı.
Açılış konuşmasını yapan Lüleburgaz ilçe Başkanı Bülent Metin eğilim yoklamasını kazanan Murat Gerenli’yi tebrik etti ve yüzde 71 ile seçilen  Başkanımızın Mart 2019 yılında yapılacak yerel seçimlerde Lüleburgaz ilçemizde yüzde 75 oyla tekrar Başkan seçileceğine inanıyorum dedi.Metin 4 bin 776 üyenin sadece 3 bin 524’ünün oy kullandığına da dikkat çekerek, üyelerin iletişim bilgilerini güncellemeleri için İlçe Başkanlığına gelmelerini de söyledi.
CHP Lüleburgaz ilçe Başkanı Bülent Metin’in ardından söz alan Belediye Başkan Aday Adayı Hasip Turhan Gülaçar, “Dün yapılan demokrasi şöleninde siyasetin bir uzlaşma sanatı olduğunu bize gösteren Murat Başkanıma ve tüm partililerime  teşekkür ediyorum. Gerçekten büyük bir uzlaşı yakalandı. Bu uzlaşının bizi güzel yerlere getireceğini düşünüyorum. Artık sen ben yok, durmak yok, çalışmak var, koşmak var. Bu konuda bizlerde üzerimize düşeni yapacağız. Başta ülkemize, Lüleburgaz’ımıza, partimize ve Hepimize hayırlı olsun.” dedi.
Aday adayı Hasip Turhan Gülaçar’ın ardından partililer tarafından büyük bir alkışla kürsüye çıkan Murat Gerenli, “Biz ne kadar büyük, ne kadar güzel bir aileymişiz. Dün 6 adaylı bir seçimde hepimiz bir aradaydık. 6 aday bir aradaydık.. Herkes büyük bir sevgiyle, büyük bir coşkuyla çocuklarıyla beraber oraya geldi. Hepimiz birbirimizi hoşgörüyle, güler yüzle karşıladık. Bize yakışan buydu. Çağdaş Cumhuriyet kenti Lüleburgaz’da demokrasi ve hoşgörünün partisi CHP’de yaşanan demokrasi şenliği için hepinizi kutluyorum.dedi. Gerenli Lüleburgaz’a hizmet etmek benim hayattaki hedeflerimden birisiydi. Ama bu hizmeti sosyal demokrasinin evrensel değerleriyle dürüstçe, ilkeli bir şekilde ve Lüleburgaz’ı çok daha iyiye taşıyacak bir yapıyla yola çıkmak gerekiyordu. Bunun için ortaya çıkan eğilim yoklaması içinde inanılmaz bir hava hissettim.Bu kente hizmet borcum var.Lüleburgaz ve demokrasi sevdalısı, sosyal demokrasiyi içselleştirmiş o kadar çok arkadaşım vardı ki, şaşırdım kaldım. Onların hepsi benim yanımda oldu. Bizim sevdamız Lüleburgaz. Bizim Lüleburgaz ile ilgili beklentilerimiz var. Hayallerimizi hayata geçireceğimiz, her şeyin sevgiyle başladığı ve hep birlikte yaşamaktan mutlu olacağımız Lüleburgaz’ı yaşatacağız, yaratacağız ve bunu hep birlikte başaracağız.” dedi.

408 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi