Hoşgeldiniz  

GEBE OKULU EĞİTİMLERİ BAŞLADI

admin | 19 Aralık 2018 | Genel, Manşet, Sağlık A- A+

 


Kırklareli Devlet Hastanesi bünyesinde “Bilinçli anneler, sağlıklı nesiller, mutlu aileler” sloganıyla kasım ayında Kırklareli İl Sağlık Müdürü, ilimiz AKP milletvekili Selahattin MİNSOLMAZ’ın eşi Ebru MİNSOLMAZ ve hastane yöneticilerinin  katılımıyla açılışı gerçekleşen Gebe Okulunda  doğuma hazırlık eğitiminin, aralık ayı ilk grup anne adayları ile “doğum” denilen mucizevi yolculuğu başladı.

Anne adaylarını doğumda ve doğum sonrasında anneliğe hazırlamak, karşılaştıkları sorunları en aza indirmek ve böyle bir süreçte en çok ihtiyaç duyduğu sağlık bilgisi ve duygu durum açısından iletişim sağlanması amacıyla hastane bünyesinde açılan Gebe Okulu hizmet vermeye başladı.

Kırklareli Devlet Hastanesinde “Gebe Okuluna” kayıt yaptıran gebelerimize; uzman hekim ve ebe eşliğinde gebelik süreci ile ilgili bilgiler, fizyoterapist eşliğinde doğumu kolaylaştıran hareketler ve solunum egzersizleri, diyetisyen eşliğinde gebelikte beslenme programları ve psikolok eşliğinde gebelikte yaşanabilecek ruhsal durumlar vb. konularında verilen eğitimler 4 haftada tamamlanacak olup gebe okulundan mezun olan gebelerimize sertifika verilecektir.

Gebe okulununa 20 hafta ve üzeri gebeler, egzersiz yapmaya engeli bulunmayan, riskli bir gebeliği olmayan, ağır psikiyatrik bir hastalığı olmayan, eğitime katılımda sürekliliği sağlayabilen, gebe okuluna katılmak için onay veren bütün gebeler katılabilir. Eğitim almak isteyen gebelerimiz kadın hastalıkları ve doğum polikliniğinden gebe okulumuza kayıt yaptırabilirler.
Bilinçli anneler, sağlıklı nesiller, mutlu aileler için haydi gebeler okula!

549 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi