Hoşgeldiniz  

ESKİ DEVLET HASTANESİ YENİLENİYOR

admin | 16 Mayıs 2019 | Genel, Gündem, Manşet A- A+

 

250 Yataklı yeni Kırklareli Devlet Hastanesi’nin hizmete açılması ile birlikte atıl duruma düşen eski devlet hanesi binaları yenilenerek Kırklareli halkının hizmetine sunulacak.

Kırklareli Valisi Osman BİLGİN’in girişim ve destekleriyle, atıl bir vaziyette kendi kaderine terkedilmiş olan Eski Kırklareli Devlet Hastanesi C Blok’ta yıkım işleri gerçekleştirildi.

Kırklareli Valisi Osman BİLGİN yaptığı açıklamada, Merkez 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezi ve Eski 112 ASHİ binasının bulunduğu Kırklareli Devlet Hastanesi C Blok’ta yıkım işlemlerinin tamamlandığını belirterek; “Yıkılan binaların yerlerine Sağlık Bakanlığı Yatırım Programında yer alan Toplum Sağlığı Merkezi, 6 Hekimli Aile Sağlığı, 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu, Halk Sağlığı Laboratuvarı, Obezite Mükemmeliyet Merkezi ve Toplum Ruh Sağlığı Merkezi Binaları yapılması planlanmaktadır.”dedi.

Vali BİLGİN yaptığı açıklamada ayrıca başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin KOCA’ya emeği ve katkısı olanlara şükranlarını sundu.

28 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi