Hoşgeldiniz  

EMEKLİLERDEN AKP-SARAY İKTİDARINA OY YOK.

admin | 03 Şubat 2019 | Genel, Gündem, Manşet A- A+

 

Kırklareli Tüm Emekliler Sendikası yazılı bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamaya göre,

AKP İKTİDARININ SEÇİM RÜŞVETLERİ VE EMEKLİLERİN DURUMU

AKP-Saray iktidarı her seçimde olduğu gibi, bu seçimde de, yüksek perdeden ve bol keseden çeşitli vaatlerde bulunuyor.Sanki,17 yıldır ülkeyi tek parti ve tek adam rejimiyle yönetenler kendileri değil. Sanki ülkeyi  içeride  ve dışarıda krize sokan  kendileri değil. Memlekette sürekli gerim yaratan, ülkenin  yer altı , yer üstü bütün kaynaklarını yandaşlarına, yabancı şirketlere peşkeş çeken, zengini daha zengin yoksulu daha  yoksul ve perişan duruma düşüren kendileri değilmiş gibi, bizleri kurtaracağından söz ediyor. Milyonlarca emeklinin, asgari ücretlilerin, dar gelirlilerin, kamu çalışanlarının  perişan olduğunu, Saray iktidarı da biliyor. Başta emekliler olmak üzere milyonlarca insanı, izledikleri yanlış ve yandaş politikalarla  açlık ve yoksulluğa,mahkum ettiklerini de  biliyorlar. Şimdi kalkmış bize oy verin sizi kurtaracağız diyorlar. Yaptıklarınızla zaten bizi bu duruma düşüren sizsiniz Politikalarınız doğru olsaydı  zaten memleketin durumu böyle olmazdı. Şimdiye kadar   yapmadığınız neyi yapacaksınız da  bizi kurtaracaksınız. Seçim rüşvet olarak sıraladığınız palavralarınız, bizi kurtaracaktı da neden şimdiye kadar yapmadınız?. Başta biz emekliler olmak üzere milyonlarca dar gelirliyi açlığa ve yoksulluğa mahkum ettiniz.

İktidarın  vaatleri, aslında tamamen seçim rüşveti ve halkı kandırmaya yönelik. Yapacağından değil 31 Mart seçimlerini bu kargaşa  içinde  kayıpsız atlatmayı düşünüyor. Şunu yapacağız bunu sağlayacağız  türünden bir sürü ..ceğiz,..cağız palavraları. Biz  de emekliler olarak soruyoruz : Madem bunları yaptığınızda,  emekliler dahil milyonlarca yoksul kurtulacaksa, eğitim ,sağlık, düzelecekse, sanayi  gelişip istihdam sorunu çözülecekse, ithalat ihracat dengesi sağlanacaksa, borçlar kapanacaksa, 17 yıldır neden yapmadınız.  Size engel olan mı vardı? İktidarın   vaatleri  seçime dönük halkı aldatma  kampanyasıdır. Dikkatle bakarsanız,  tedbirler için süre koyuyor. KDV indirimi,,borç yapılandırması, taksitlendirme, market ve  AVMlerde  fiat indirimi, kredi dağıtılması, borç silinmesi, trafik cezaları affı, zamların ertelenmesi vb. hepsi 31 Marta göre ayarlanmış. Peki seçimden sonra ne olacak? Tufan.

İşin özü şudur. İktidar her yönden sıkıştı. Seçimlerde istediğini alamayacağın görüyor. Memleket krizde. Tarımdan hayvancılığa, sanayiden dövize, yani İğneden ipliğe dışa bağımlığın  getirdiği açmaz içindeyiz. Bu durum, iktidarı paniğe sürüklüyor. Seçime gidilirken her türlü ayrımcılığı, gerilimi, kışkırtma ve uyguluyor. Devletin  her türlü imkanını sadece kendilerinin kullandığı adaletsiz bir seçime  gidiyor. Yazılı-görsel medya  emirlerinde ve  halka yalanları  anlatıyorlar. Anayasa ve yasalar, insan hakları ve hukuk askıda.Buna rağmen  iktidar yarattığı bu sonuçtan korkuyor.Gündemi saptırıyor. İktidar, seçim  vaatlerinde samimi değil, yapacağı da yok. Örneğin, Emekli İntibak Yasasını  programda olmasına rağmen yıllardır çıkarmadı. Emekliler arasındaki 2000 öncesi ve sonrası adaletsizlikler devam ediyor. iktidar seyrediyor. Aynı şekilde, kamu çalışanlarının  3600 göstergesi yıllardır seçim  rüşveti olarak gündem oluyor ama yapılmıyor.Kaçıncı 100 gün oldu hala yok. Kamu emeklilerinin perişanlığı sürüyor. Emeklilerin ilaç ve hastane katkı payları bela olarak ortada. Kamu ve özel sektörde % de 100 lere varan zamları bindirip, sonra da dalga geçer gibi emirle %10 indirim durumumuzu düzeltmiyor. Dini bayramlarda verilen bin liralık ikramiye, asgari ücrete bağlanmadığı için artmıyor ve bir işe yaramıyor.En az %47 olan enflasyon, emirle %20.5 gösterilerek, kendilerine %26, emeklilere %10 zam verildi. Kendileri on bilerce lira, emekli de 100-300 lira zam aldı. Yani emekli, yine iktidarca açlığa-yoksulluğa mahkum edildi. İktidar, suçu pazarcıya, AVMlere atarak sıyrılmak istiyor.

Emekliler, emekli adayları, asgari ücretliler, işçiler, kamu çalışanı emekçiler, görüp yaşadığımız gibi, iktidar  emekten, emekçiden ve demokratik haklardan yana değil. Seçim rüşvetleriyle bizleri aldatarak oyumuzu almak istiyor. İktidar, bizleri ve memleketi perişan eden politikalarına devam edecek. Ezildiğimiz ve dışlandığımız yeter. İnsanca yaşamak istiyoruz. Artık,

AKP-SARAY İKTİDARINA OY YOK.

289 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi