Hoşgeldiniz  

EMEKLİLER SOKAĞA İNDİ

admin | 18 Mart 2019 | Genel, Gündem, Manşet A- A+

 

Kırklareli’nde , Tüm Emekliler Sendikası (Tüm Emekli Sen) üyeleri, emeklilerin sıkıntılarını dile getirmek için bir basın açıklaması yaptı.
13.03.2019 tarihinde Öğretmenevi karşısında yapılan sendika üyeleri adına basın açıklamasını okuyan Emekli Sen Kırklareli Şube Yürütme Kurulu adına Başkan Hüseyin Budak, resmi enflasyon rakamlarının altında maaş zamlarıyla emeklilerin insanca yaşamasının mümkün olmadığına dikkat çekti.
Tüm Emekli Sen tarafından eş zamanlı olarak gerçekleştirilen eyleme, Kırklareli de katıldı. Öğretmenevi karşısındakı Özgürlük parkında yapılan basın açıklamasına sendika üyesi emekliler, STK Temsilcileri de  destek verdi.
Basın açıklamasını okuyan Hüseyin Budak  “Tüm Emekli Sen olarak Kasım 2018 tarihinde 2019 yılı merkezi hükümet bütçesine genel bakışımız adı altında yaptığımız basın açıklamamızda, bugünleri çok net olarak tarif etmiştik. 2019 bütçesi 960 milyar olarak öngörülüp, gelirler 807 milyar, bütçe açığı da 93 milyar öngörüldüğü ve hükümetin emek, sermaye ekseninde tercihinin net olarak sermaye olduğunu bildiğimiz için 93 milyarlık bütçe açığının halka yansıtılacağını belirtmiştik. Resmi enflasyon rakamlarının bile altında maaş zamlarıyla biz emeklilerin insanca yaşaması mümkün değil. İnsanca yaşamak istiyoruz” dedi.

Budak açıklamasında Yerel seçime dönük olarak ertelenen zam ve vergiler seçimden sonra yağmur gibi yağacağını, hayatımızın daha zor olacağını, krizin dahada derinleşeceğinin biz emekliler çok iyi biliyoruz. Bu nedenle 13 milyon emekli olarak, bu seçimde oyumuzu bu gerçekleri bilerek, emekliden, emekçiden, demokrasiden ve laik Cumhuriyetten yana olan adayları düşünerek oy vereceğiz. İktidar aklımızla dalga geçip, 2 kilo patatesi, 2 kilo salatalığı üç beş kuruşa ucuza almak için ilerlemiş yaşına rağmen kuyrukta bekleyen biz emeklileri, VARLIK kuyruğunda beklediğini iddia etmektedir.Oysa sorun iğneden ipliğe, sanayiden ticarete, tarımdan hayvancılık ürünlerine kadar dışa bağımlı hale hale getiren iktidarın yanlış ve yandaş politikalarıdır.
AKP nin 17 yıllık tek parti iktidarının, yanlış politikalarının sonucu olarak ekonomik krizin, bizlere zam ve pahalılık olarak yansıyan politikalarını kabul etmiyoruz.
Sefalete teslim olmayacağız, İnsanca yaşamak istiyoruz. Tüm emeklileri örgütlü mücadeleye ve sendikamıza katılmaya davet ediyoruz dedi.
111 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi