Hoşgeldiniz  

EĞİTİM SEN’DEN KAHVALTILI KUTLAMA

admin | 05 Ekim 2019 | Manşet A- A+


Eğitim Sen Kırklareli Şubesi  tarafından ” 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü”  nedeniyle dayanışma kahvaltısı düzenlendi.
05.10.2019 tarih Cumartesi günü saat 10.00 da Festival Alanı Dostlukevinde gerçekleştirilen etkinliğe, Şube Başkanı Ramazan Özenç, yönetim kurulu ve sendika üyeleri ile davetli STK Temsilcileride katıldı.
Eğitim Sen üyeleri ile  çok sayıda öğretmenin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, öğretmenler salona güçlükle sığdı. Kahvaltı ile başlayan etkinlikte renkli görüntüler yaşandı. Daha sonra konuşmaların gerçekleştiği etkinlikte, birlik ve beraberlik duygusu ön plana çıktı.

 “BOYUN EĞMEYECEĞİZ”   YARGI YOLUYLA İTİRAZ EDECEĞİZ
 Eğitim Sen Kırklareli Şube Başkanı Ramazan Özenç yaptığı konuşmasına ” 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü ” nedeniyle gösterdiğiniz bu yoğun katılım için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim, Hoş geldiniz dostlar” diyerek başladı. Özenç “5 Ekim Dünya Öğretmenler gününde eğitimci olarak gurur duymamız gerekirken bu özel günümüzde  maalesef tersine gelişme göstermektedir.Hepinizin bildiği gibi iş kolumuzda sözleşmeli,  kısmi zamanlı ve kadrolu olarak üç farklı statüde öğretmen çalıştırılmaktadır. Bunun dışında atanamayan öğretmenler de ayrı bir kanayan yaradır. Yine önemli bir sorunumuz da  Ana sınıflarına ehliyetsiz öğretmenler görevlendirilirken ve böylece okul öncesi eğitimi niteliksizleştirilirken; bir de ceşitli cemaat ve tarikatların açtığı sibyan mektepleri, eğitim sistemimizin kanayan yarası haline gelmiştir. Eğitim Sen olarak bu konuda hukuki mücadelemizi yaptık ve davamızı açtık.Ehliyetsiz öğretmenler için de gerekli çalışmaları yürütüyoruz” dedi.Özenç etkinliğe katılan STK Temsilcilerine teşekkür ederek , eğitim emekçileri mücadelesini her zaman sürdüreceklerini belirtti.Eğitim Sen’in dayanışma örgütü olduğunu ve “bu mücadeleyi başta eğitim emekçileri olmak üzere diğer bileşenlerle birlikte yapacağız”  dedi. Ayrıca ” sendikamız Eğitim Sen ve bileşeni olduğumuz KESK olarak herkesin iyi ve kötü günlerinde yanında olduklarını” kaydetti. Bir öğretmenin dünyayı değiştirebileceğini aktaran Özenç, “demokrasinin gereği olan çok seslilik içinde  mücadele  süreçlerinde bir arada hareket ettiklerini bildirdi.Özenç,  hayatını kaybeden eğitimcileri de saygı ile andıklarını dile getirdi.
214 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi