Hoşgeldiniz  

EDİRNE TEMA’DAN ARILARIN İZİNDE BİSİKLET TURUNA DAVET

admin | 23 Mayıs 2019 | Bölgesel, Gündem, Manşet A- A+

 

Edirne Tema Temsilciliği yazılı bir açıklama yaparak ” Arılar varsa Yarınlar Var ” proje kapsamında arıların izinde bir bisiklet turu etkinliği düzenlendiğini açıkladı.  Edirne Tema Temsilciliği tarafından yapılan yazılı açıklamada projeye destek olan herkesi arıların izinde pedallamaya davet ediyoruz denildi. Tema Edirne Temsilcisi Şirin Çoğal tarafından yapılan yazılı açıklamada,

Edirne TEMA’dan Arıların izinde Bisiklet Turuna davet‼️

TEMA Vakfı, Balparmak ve Millî Eğitim Bakanlığı arılar için bir araya gelerek

” Arılar Varsa Yarınlar Var” projesini duyurdu. Proje kapsamında ilkokullarda verilecek eğitimlerle, çocuklara arıların doğa ve insan için öneminin, ekosisteme katkılarının anlatılması ve bu konuda farkındalık yaratılması hedefleniyor.  

TEMA Vakfı, Balparmak ve Millî Eğitim Bakanlığı “Arılar Varsa Yarınlar Var” projesini hayata geçiriyor. Proje ile arıların, ekosistemin çeşitliliğine ve yaşamın sürdürülebilirliğine katkıları konusunda kamuoyunda farkındalık yaratılması hedefleniyor. Bu kapsamda, belirlenen 30 ildeki ilkokullarda eğitim programı uygulanacak. Eğitimlerde, dünyadaki bitkilerin yüzde 80’inin polenini doğaya dağıtarak, yaşamın çeşitliliğinde büyük bir görev üstlenen arıların yarınlarımız için önemi çocuklara anlatılacak. 

25 Mayıs’ta Dünya Arı Günü’ etkinlikleri kapsamında Edirne’de düzenlenecek bisiklet turuyla arıların izinde pedallar çevrilecek.Etkinlik 25 Mayıs Cumartesi günü saat 14:00 de Mimar Sinan Heykeli önünden başlayarak Talat Paşa Asfaltı-Maarif Caddesi-Darül Hadis Caddesi-Saraçlar Caddesi-Tunca ve Meriç Köprüleri_Lozan Caddesi-Söğütlük Kent Ormanı güzergahında sona erecektir. Bisiklet turunun ardından bitiş noktasında bilgilendirme standında yetişkinlere ve çocuklara yönelik  “Arı Farkındalık Kiti “dağıtımları gerçekleştirilecektir. 

Projemize destek olmak isteyen herkesi  sarı tişörtlerini giyerek, bisikletleriyle birlikte arıların izinde pedallamaya davet ediyoruz.denildi

31 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi