Hoşgeldiniz  

Dt. YASEMİN ERTAŞ TDB YÜKSEK DİSİPLİN KURULUNA SEÇİLDİ

admin | 25 Mayıs 2019 | Genel, Gündem, Manşet A- A+

 

 

 

Kısa adı  olan TDB olan  Türk Diş Hekimleri Birliği Olağanüstü Genel Kurulu sonrası göreve seçilen 17/2.Dönem Yüksek Disiplin Kurulu Üyeleri;  22 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleştirdikleri ilk toplantıda, görev dağılımını yaparak çalışmalarına başladı.

Edirne Diş Hekimleri Odasını  temsilen Genel Kurul seçimlerine  katılan ve Genel Merkez Yüksek Disiplin Kuruluna seçilen Dt. Yasemin Ertaş’ın üye olarak görev aldığı kurul ilk  toplantısını yaptı.

TDB Merkez Yönetim Kurulu, Merkez Denetleme Kurulu, Yüksek Disiplin Kurulu Üyeleri ile geçmiş dönem Merkez Yönetim, Denetleme ve Disiplin Kurulu Üyeleri ve Ankara Dişhekimleri Odası Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte Anıtkabir’i ziyaret eden üyeler,  Anıtkabir’de düzenlenen törende Atatürk`ün mozolesine çelenk konuldu ve saygı duruşunda bulundu.

Türk Dişhekimleri Birliği Genel Başkanı Atilla Stephan Ataç, Anıtkabir Özel Defterine yazdığı yazıda, Aziz Atam, Vatanın kurtuluşundan, Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşuna giden yolda yaktığın meşalenin 100.yılında biliyoruz ki; Türk gençliğine söylediğin her söz, verdiğin her öğüt Türkiye Cumhuriyeti var oldukça ilelebet ilk söylediğin gün gibi değer taşıyacak, yeni nesillerde o sözleri rehber edineceklerdir. Çünkü gençliğe verdiğin öğütler günümüzde ve gelecekte karşımıza çıkabilecek tehlikelere dikkat çeken bir öngörüdür. Öngörülenin isabetini gördükçe size hayranlığımız artıyor. Tüm karşılaştığımız olumsuz şartlar altında Türk Dişhekimleri Birliği üyesi dişhekimleri olarak sizden aldığımız ilham ve güçle sağlık alanındaki tüm bu zorluklara rağmen yılmadan mesleğimizi ve halk sağlığını daha ileri taşıma amacıyla yetinmeyecek, kurduğun Cumhuriyeti laik, demokratik düzeni ve bölünmez bütünlüğü koruyacağımıza huzurunda söz veriyoruz.

Aziz hatırana sonsuz saygılarımızla, dedi

Atilla Stephan Ataç Türk Dişhekimleri Birliği Genel Başkan

74 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi