Hoşgeldiniz  

DERYA BULUT : BU YARIŞIN GALİBİ KESİMOĞLU’DUR DEDİ

admin | 07 Nisan 2019 | Gündem, Manşet, Siyaset A- A+

 

 

Kırklareli gündemine oturan ve sonucun ne olacağı hakkında çeşitli yorumlar yapılırken konuya açıklık getirmek için Kırklareli Cumhur İttifakı adayı Derya Bulut sosyal medya üzerinden yazılı bir açıklama yaptı. Hakkında yapılan eleştirilere de yanıt veren ve helallik isteyen Derya Bulut yaptığı açıklamada,

Değerli Büyüklerim, Küçüklerim, Arkadaşlarım, Sevgili Hemşehrilerim,

“Görelim bakalım mevlam neyler; neylerse güzel eyler!” diyerek çıktığımız bu hizmet yarışında sona gelmiş bulunmaktayız.

Öncelikle bu demokrasi yarışının galibi Sayın Mehmet Siyam Kesimoğlu’nu, ailesini, ekibini ve Sayın Kesimoğlu’na gönül veren onu destekleyen tüm vatandaşlarımızı tebrik ediyor, kendisine can-ı gönülden başarılar diliyorum.

Ve sizler… Demokrasi yarışının kaybedeni Derya Bulut’u can-ı gönülden destekleyenler.
Milletvekillerimiz
MYK Üyelerimiz
Dünümde de olan bugünümde de olan yarınımda da olacak olan; MHP Kırklareli İl Başkanımız Sayın Şaban Savaşan, değerli il yönetim kurulu üyelerimiz, MHP Merkez İlçe Başkanımız Sayın Niyazi Çalışkan ve değerli merkez ilçe yönetim kurulu üyelerimiz, MHP Kadın Kolları Başkanımız Sayın Sedef Özdağ ve değerli kadın kolları yönetim kurulu üyelerimiz, Ülkü Ocakları İl Başkanımız Sayın Ahmet Yıldırım ve tüm ülkücü kardeşlerim…

Dünümde belki olmayan ama Cumhur İttifakı Adayı olduğum an itibariyle beni bir an olsun yalnız bırakmayan kendi adaylarıymışçasına gece gündüz demeden kazanmam adına mücadele veren; yarınlarımda da bir arkadaş, bir dost, bir kardeş olarak bir ömür hayatımda olacaklarına inandığım AK Parti Kırklareli İl Başkanı Sayın Alper Çiler ve değerli İl yönetim kurulu üyeleri, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Sayın Can Cafer Toklucu ve Merkez İlçe yönetim kurulu üyeleri, Ak Parti Gençlik Kolları İl Başkanı Sayın Bahadır Kovankaya ve Gençlik Kolları yönetim kurulu üyeleri, Ak Parti Kadın Kolları İl Başkanı Sayın Aslı Karakahya ve değerli Ak Parti kadın kolları üyeleri… Mahalle Başkanlarımız, mahalle yöneticilerimiz…

Ve yol arkadaşlarım, kader ortaklarım her biri birbirinden değerli Belediye Meclisi Üyesi Aday Adaylarım…

Seçim kampanyamızı birlikte yürüttüğümüz benim marjinal ekibim diye tanımladığım, belki de hayatlarında ilk kez MHP ve AK Parti kapılarının içinden giren kalbi güzel, aklı güzel, emeklerini ve enerjilerini her an yanımda hissettiren Sait, Cem, Gülben, Nigar, Araf, Tora ve tabii Anıl Sinan Şumnulu,
bu süreçte bana bir partili gibi değil bir abi gibi destek veren Sayın Taşkın Özdemir…

Cumhuriyet Halk Partisi’ne, İyi Parti’ye gönül verip bizim kazanmamız için mücadele ve dua eden tüm gönüldaşlarım, tüm akrabalarım, tüm arkadaşlarım, tüm ortaklarım, adını sayamadığım gizli kahramanlar…

Veeee tabiki Canım Ailem,

sizleri hayal kırıklığına uğrattığım; hayallerimizi, projelerimizi 112+1 kişiye daha anlatamadığım, ulaştıramadığım için her birinizden ayrı ayrı özür dilerim.

Hakkınızı helal ediniz!

Emekleriniz için, mücadeleniz için, özveriniz için, samimiyetiniz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

Ayrıca ben bu partinin kurucusuyum, dava adamıyım ama küskünüm deyip kaçak güreşenler, başka adayların gölgesine sığınanlar sizlere de teşekkürler. Sizin canınız sağ olsun.

Resmî olmayan sonuçlara göre 248 oyla kaybettiğimizin tebliğ edilmesinden sonra elimizde sandık başkanlarımızın onlarca gerekçeli itiraz dilekçesi bulunması sebebiyle bizi destekleyen 17.000 vatandaşımızın hakkını hukukunu koruyabilmek adına en demokratik hakkımız olan itiraz hakkımızı kullandığımız; bu seçimin şaibeli seçim olarak anılmasının önüne geçtiğimiz ve “Eğer itiraz edilseydi bu seçimi Derya Bulut kazanırdı.” safsatalarından kurtarıp “Sayın Kesimoğlu hakkıyla kazandı.” dedirttiğimiz için gururluyum!

Oyların tekrar sayımında görev alan ve bu seçimi şaibeli seçim olmaktan kurtaran İlçe Seçim Kurulu Üyelerimize, memurlarımıza, her iki tarafın sandık müşahitlerine, emniyet mensuplarımıza da ayrıca şükranlarımı sunuyorum. Sizleri de yorduk, uykusuz bıraktık, hakkınızı helal ediniz!

Ancak her fırsatta “Haksız tek 1 oyla kazanacaksam Allah bana o koltuğa oturmayı nasip etmesin!” dememe rağmen hak, hukuk mücadelesine başladığımız an itibariyle sırf kendi egoları ve hırsları için bana linç kampanyası başlatıp bana “Sandıkta kaybettiği seçimi masa başı oyunlarıyla almaya çalışıyor!” yaftasını yapıştıran ve günlerce en ağır hakaretleri eden, ettiren; dilinden hak, hukuk, adalet kavramlarını düşürmeyen ama sadece hakkım olan itirazımızı yaptık diye beni vicdansız yapan vicdanlılar! Sizlerin de canı sağ olsun. Demokrasi sizlerle güzel!

Bu yola çıktığım ilk günden bu yana tüm vatandaşlarımızdan tek bir ricam oldu: “Lütfen siyaset için, seçim için kimse kimseyi kırmasın, üzmesin. Seçimler gelip geçecek, hayat devam edecek. Birbirimizin yüzüne bakmaya devam edeceğiz.” dedim.

İşte geldi, geçti; üç beş günlük fasıldı.

Ben kaybettim, umarım Kırklareli’miz kazanmıştır.

Ne güzeliz ne dokunulmaz
Gülüşümüz bir hüznümüz bir
Yüzümdeki kıvrımlar sanki
Ellerinizin gölgesidir.

Bir sonu var bilirsin sen de
Bilirsin her şey sürdüğü yere dek
Marifet her şeyi bilirken
Sevebilmek bilmezden gelerek

Yani yarına yalnız da uyanırız
Belki de kim bilir
Ben bu ile, bu vatana böylesi hayransam
Sizleri hesapsızca sevdim diyedir.

Hepinizi çok sevmeye devam edeceğim

Kalın sağlıcakla 

Bundan sonrası için;
“Görelim Mevlam neyler; neylerse güzel eyler.” dedi

49 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi