Hoşgeldiniz  

ÇYDD ŞUBE BAŞKANLARI SİVAS’TA BULUŞTU

admin | 10 Eylül 2019 | Manşet A- A+

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği  Genel Merkezi Sivas Kongresinin 100 ncü yılı nedeniyle  tüm Şube Başkanlarını Sivas’ta  topladı.Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Merkezi ve  ÇYDD Sivas Şubesi’nin birlikte hazırladığı etkinliğe Kırklareli  Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Şube Başkanı Birsen Meriç’te Kırklareli Şubesini temsilen Sivas ilinde yapılan toplantıya  katıldı.
Sivasta bir araya gelen ÇYDD Şube Başkanlarının Valilik ve Belediye ziyaretleri ile devam eden etkinlik daha sonra Genel Merkez Denetleme Kurulu Üyesi Mustafa Özmen tarafından sunulan, Sivas Şube Başkanı Munise Amca ve Genel Başkan Prof. Dr. Ayşe Yüksel’in açılış konuşmalarıyla devam edildi.
Program, saygı duruşu ve Genel Başkan Prof.Dr.Ayşe Yüksel’in tören alanında bulunan Atatürk heykeline çelenk koymasıyla başladı.Tüm ÇYDD Şube Başkanları ile  birlikte okunan İstiklal Marşının ardından günün anlam ve önemini anlatan konuşmayı ÇYDD Genel Başkanı  Ayşe Yüksel  yaptı..Yüksel konuşmasında,
Kutlama ziyaretleriyle devam eden programa katılan ÇYDD yetkilileri ile emeği geçen herkese teşekkür etti.
Etkinlik içerisinde yer alan “Devrimcinin Güncesi” albümünden Atatürk’ün hayatını konu alan etkileyici video klipler izlendi. Ardından Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ahmet Necip Günaydın “Milli Mücadelede Sivas” konulu duygulu ve bilgi yüklü bir konferans verdi.
Öğleden sonraki oturumlara Genel Başkan Prof. Dr. Ayşe Yüksel’in genel merkez çalışmaları bilgilendirme sunumu ile başlandı.
Serbest kürsüde konuşan Şube Başkanları da Şubelerindeki yaptıkları  çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Toplantı programı Yönetim Kurulu Üyesi Av. Sedat Durna’nın kapanış konuşması ile sona erdi.Sunumum ardından Sivas Şubesi tarafından hazırlatılan 100. yıl pastası coşkuyla kesildi ve ikram edildi.
İlk günün programı akşam kent meydanında ses sanatçısı Fuat Aydın ve ekibinin coşkulu konseri ile sona erdi.
İkinci gün sabah Kongre Müzesi gezildi. Madımak Oteli ziyaret edilerek yitirdiğimiz aydınlar anısına karanfiller bırakılarak saygı duruşunda bulunuldu.
Ardından kent merkezindeki tarihi yerler gezildi.
Programın sonunda havaalanı yolu üzerinde oluşturulan 10 dönümlük ve 2000 fidanlık ÇYDD Sivas Kongresi 100. Yıl Anı Ormanı gezildi ve sembolik fidanlar dikildi.
Ardından yapılan uğurlama ile iki günlük program sona erdi.
Etkinliğin sona ermesinin ardından ÇYDD Kırklareli Şube Başkanı Birsen Meriç yaptığı açıklamada  Genel Merkezimizin aldığı karar gereği Şube Başkanları olarak Sivas’ta buluştuk.Yaşadığım dolu dolu saatler sonrası İyi ki varsın ÇYDD diyorum.Bu anlamlı güne Kırklareli Şubesi’ nden katılmanın onurunu ve gururunu yaşadım..Tüm şube başkanları ve üyeleri ile bir arada olmanın ve birlikte bir etkinliğin içinde olmanın güzelliğini yaşadık hep birlikte..Genel merkezimize ve Sivas Şubesi yönetimine hazırladıkları anlamlı etkinlik için ve bizleri kavuşturdukları için sonsuz teşekkürler ediyorum dedi.

83 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi