Hoşgeldiniz  

ÇYDD 25 YAŞINDA

admin | 25 Mart 2019 | Gündem, Manşet A- A+

 

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ( ÇYDD ) Kırklareli Şubesi 25 nci yaşını düzenlenen bir dayanışma yemeği ile kutladı.
22 Mart 2019 Cuma günü, saat 20.00 de Kırklareli Kaya Palas Hotel’deki dayanışma yemeğine yoğun bir katılım olduğu gözlendi. ÇYDD Kırklareli Şube Başkanı Birsen Meriç dayanışma yemeğine katılanları kapıda ” Hoşgeldiniz ” diyerek  karşıladı.

” Dayanışma Yemeği’ nin açılış konuşmasını yapan ÇYDD Kırklareli Şube Başkanı Birsen Meriç, konuşmasına  “Çağdaş yaşam yolunda yitirdiğimiz, mücadele eden başta Türkan Saylan hocamızı ve tüm dostlarımızı, büyüklerimizi saygı, minnet ve özlemle anıyorum.” diyerek başladı.Meriç yaptığı konuşmada, “Ben’den Biz’e giden bu onurlu yolda yürümenin gururuyla, yönetim kurulu ve şahsım adına hepinizi en içten sevgi ve saygılarımla selamlıyorum. Atatürk ilke ve devrimlerini korumak, geliştirmek, çağdaş eğitim yoluyla, çağdaş insan ve çağdaş topluma ulaşmak amacını güden ÇYDD 25. yaşını kutluyor…Derneğimiz Kırklareli’nde de örgütlenmiş ve  İlk yönetim kurulu ve kurucu başkanımız Ünal Başkur olmuştur..Rafet Seçkin öğretmenim 3 dönem şubemizin bakanlığını yapmıştır. İbrahim Cebeci ve Nurcan Üstündağ da daha sonra şubemizin başkanlıklarını yapmışlardır.Ben de 3. dönemdir çok inandığım ve Başkanlığını gururla taşıdığım bu derneğimizin başındayım. Bu onurlu yolda yürüyen, emek vermiş tüm başkanlarıma, yönetim kurullarına, üye ve gönüllülere ve çağdaş yaşam sevdalılarına çok teşekkür ediyorum. 25 yıldır büyük bir özveriyle, gönüllülükle, yönetimlerimizdeki tüm üyelerimiz, yönetim kurulu başkanlarımız ve yönetim kurulu üyelerimiz en özverili şekilde çalışmalarına devam etmiştir. Bizim amacımız, misyonumuz, maddi sıkıntı çeken başarılı çocuklarımızın elinden tutmak. Ve biz bunları burslarla, bu bursları da bağışçılarla sağlıyoruz. Bundan dolayıdır ki, bizlerin desteklere çok ihtiyacımız vardır. Bu yıl destek verdiğimiz 145 çocuğumuzla el ele yürümekteyiz.”
ÇYDD Şube Başkanı Birsen Meriç’in konuşmasının ardından öğrenciler, Zeybek oyunu sergiledi. Gösterinin ardından Başkan Meriç, Yönetim Kurulu Üyeleri’ni sahneye davet ederek her birine çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Meriç sonrasında, ÇYDD’ye bu yıl katılan üyelere rozet taktı. Konser programı ile devam eden gecede, davetliler sohbet edip dans etti.
.ÇYDD nin 25 nci Kuruluşu nedeniyle  Kaya Palas Hotel’de, düzenlenen ” Dayanışma Yemeği ” ne  Kırklareli Kent Konseyi Başkanı Seyfi Meriç, Kırklareli Belediye Başkanı ve Bağımsız Belediye Başkan Adayı Mehmet Siyam Kesimoğlu’nun eşi Sibel Kesimoğlu, CHP Kırklareli Belediye Başkan Adayı Mehmet Tuna Soykan’ın eşi Semra Soykan, ÇYDD Kırklareli Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri, dernek üyeleri ve gönüllüler, STK Başkanları, siyasi parti temsilcileri ve öğrenciler katılım gösterdi

126 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi