Hoşgeldiniz  

ÇOBANCIK : TUNA SOYKAN İLE BELEDİYEYİ ALACAĞIZ

admin | 16 Şubat 2019 | Genel, Gündem, Manşet, Siyaset A- A+

 

Cumhuriyet Halk Partisi Kırklareli Merkez İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen geleneksel Çarşamba toplantısında birlik beraberlik mesajları verildi.. Yoğun bir katılımın olduğu toplantıya CHP Kırklareli Milletvekilleri Turabi Kayan ile Vecdi Gündoğdu, CHP Kırklareli İl Başkanı Tayfun Okan Çobancık, CHP Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Gürcan Saatçı, CHP Kırklareli Belediye Başkan Adayı Mehmet Tuna Soykan ve CHP li partililer katıldı ve gündemdeki  istifalar değerlendirildi
Geleneksel açılış konuşmasını CHP Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Gürcan Saatçı, yaptı. Saatçı konuşmasında partimizde istifalar var.  Yönetim Kurulu Üyeliğinden ayrılan arkadaşlarımız oldu, onların yerine yedek üyelerle tamamlayarak görevimize devam ediyoruz. Ben 2002 yılından beri bu partideyim. 1999 yılında bir kaza geçirdik  ve Belediyeyi MHP’ye verdik  O Dönem ekip ruhu ile çalışarak geri aldık..Ben 2003 yılında yapılan İlçe Kongresinde Milletvekilimiz Vecdi Gündoğdu’nun İlçe Başkanı Seçildiği 11 kişiden oluşan yönetim kurulu üyesinden biriydim. O dönemde partililerimiz ve yönetim kuruluyla mücadele vererek tekrar Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağını belediye ye diktik. Devamında da 2009 yılında da yönetim kurulu üyesiydim o süreçte de seçim kazanmak için var gücümle mücadele verdim etrafımdaki arkadaşlarımı partimize kazandırdım. Devamında 2014 yılında da sade bir üye idim ancak yine 30 gün boyunca seçim bürosuna giderek partimin kazanması için çalıştım. Ben bugüne kadar hiçbir zaman aday gözetmedim ben CHP liyim ölene kadar da bu şekilde gidecek. 31 Mart’ta yapılacak seçimlerde Belediye Başkan Adayımız Mehmet Tuna Soykan Belediye Başkanı Seçilmesi için biz yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızla canla başla çalışacağız, bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.  Belediye Başkanı Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa etti. Şuan Cumhuriyet Halk Partisi belediyesi bizim değil. Ancak tekrar 31 Mart gecesi CHP’nin bayrağını tekrar belediyeyi kazanarak oraya dikeceğiz”dedi.
CHP Kırklareli İl Başkanı Tayfun Okan Çobancık ise konuşmasında İstanbul’da yaşanan helikopter kazasında yaşamını yitiren şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.Seçimle ilgili hazırlıklarımız tüm hızıyla devam ediyor. Eğitimler hızlanarak devam edecek. Her eğitime geldiğimizde daha çok eğitim ihtiyacı ihtiyacımız olduğu bir gerçek. Özellikle üye eğitimlerde ve yerel seçimler sonrası devam edecek eğitimlerde partili olmak ve parti dinamiğini anlatacağız dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkanımız sayın Mehmet Siyam Kesimoğlu Salı günü itibariyle istifa dilekçesini vermiştir. Bununla beraber partimizde an itibariye 29 kişilik bir arkadaş grubu istifalarını vermiştir. İl Yönetiminden de 4 arkadaşım istifalarını verdiler. Yönetim Kurulu toplantımızı yaptık istifa eden arkadaşlarımızın istifalarını kabul ettik, onun yerine 4 tane yedekteki arkadaşlarımızı davet edilmesi hususunda ortak bir karar aldık. İYİ parti  ittifak görüşmelerimize başladık.Türkiye genelinde açıklanmayan Belediye Başkan adayımız kalmadı ve seçim startını verdik.İstiların ardından oluşan yeni yönetim ile Başkan adayımız Tuna Soykan etrafında kenetlenerek CHP olarak Belediye Başkanlığını tekrar kazanacağız dedi.
. CHP Kırklareli Milletvekili Turabi Kayan, Vecdi Gündoğdu ve CHP Kırklareli Belediye Başkan Adayı Mehmet Tuna Soykan’da yaptıkları konuşmalarda  her seçim öncesi CHP de bu tür kırılmalar yaşandığını ama CHP seçmeninin sağ duyulu davrandığını söylediler ve tekrar CHP’nin bayrağını belediyeye dikeceklerini ifade ettiler.

165 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi