Hoşgeldiniz  

ÇOBANCIK : BU BÜTÇEDE İŞÇİ, EMEKLİ. HALK YOK DEDİ

admin | 13 Aralık 2018 | Genel, Manşet, Siyaset A- A+

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Merkez İlçe Başkanlığı tarafından geleneksel olarak  düzenlenen Çarşamba toplantısı yoğun bir katılımla yapıldı.
CHP  İl Başkanlığı binasında düzenlenen geleneksel toplantı,  CHP Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Gürcan Saatçı’nın yaptığı konuşmasıyla başladı. Saatçı geçen bir haftalık değerlendirmeyi yaptı ve üyeleri bilgilendirdi.Merkez ilçe Başkanın konuşmasının ardından Belediye Başkan aday adayları ile diğer partili adayların tanıtım ve gündem ile ilgili konuşmaları yapıldı
Aday adayların konuşmalarının ardından CHP Kırklareli İl Başkanı Tayfun Okan Çobancık, bir konuşma yaptı. Çobancık konuşmasında TBMM’de devam eden bütçe görüşmelerine değinerek başladı.  Çobancık, konuşmasına ; “İlk önce Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’ye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Yaralı olan Polislerimize de acil şifalar diliyorum.diyerek başladı. Çobancık,  Bilindiği üzere Meclis’te Bütçe görüşmeleri devam ediyor. Muhalefet ve halk olarak bizim beklentilerimiz özelikle, halkın ekonomisi, halkın cebini düşünen bir bütçe oluşması üzerindeydi, fakat taslakta biz bunu göremedik. 3600 ek göstergeyi göremiyoruz. Daha önceki toplantılarda da söylemiştim hastanelerimiz kapanma noktasına gelecek diye, şuan gerçekten kapanan hastanelerimiz var ülke çapında. Bütçede emeklilikte yaşa takılanlar için bir gelişme yok, bütçede kısaca emekli yok, işçi yok, halk yok.dedi.
CHP Kırklareli İl Başkanı Tayfun Okan Çobancık, CHP Genel Merkezi tarafından düzenlenen son  Parti Meclisi toplantısı sonrası, Babaeski, Vize, Demirköy, Kofçaz, Ahmetbey, Kavaklı, İnce, Karahalil, Büyükmandıra, Evrensekiz, Kaynarca, Kıyıköy, Çakıllı ve İğneada’da Belediye Başkan Adaylarımız açıklandı. Kırklareli Merkez İlçe, Lüleburgaz, Pınarhisar, Pehlivanköy, Üsküp, Alpullu, Büyükkarıştıran Belediye Başkan Adaylarımız ise önümüzdeki hafta içinde yapılacak PM toplantısında belirlenecek dedi.
Çobancık; Parti Meclisi tarafından açıklanan listeye göre Babaeski Belediye Başkanımız Abdullah Hacı, Kofçaz Belediye Başkanımız Mehmet Balcı, Ahmetbey’de Mustafa Altıntaş, Kavaklı Beldemizde Bayram Pehlivan, İnece’de Şahabettin Vardar, Karahalil’de Aykut Yakut, Büyükmandıra’da Sertaç Balyemez, Evrensekiz’de Mustafa Nalbant, İğneada’da Tahir Işık, Demirköy’de Mesut Özkul, Kaynarca’da Serdar Türker, Kıyıköy’de Ender Sevinç, Çakıllı’da Gökhan Karabulut, Vize İlçemizde Ercan Özalp partimizin Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde CHP adayı olarak seçimlere gireceklerdir dedi.
Çobancık aday olab arkadaşlarımız ile tek tek görüştüm. Başarı diledim. Hepsi birbirinden değerlei adaylar ve saha çalışmalarına başladılar. İl Örgütü olarak tüm adaylarımızın arkasındayız ve hepsine huzurunuzda başarılar diliyorum.
Çobancık konuşmasının sonunda da başta Kırklareli Merkez, Üsküp Beldemiz, Alpullu, Büyükkarıştıran, Lüleburgaz, Pehlivanköy ve Pınarhisar İlçemizin Belediye Başkan Adaylarımız henüz belirlenmemiş oluyor. Tüm kamuoyunun ve partililerimizin bu adayların Parti Meclisimizin 24 Aralık’ta yapacağı toplantıdan sonrasında adaylarımız belirlenerek seçim startı vereceğiz dedi.
Geleneksel Çarşamba toplantısı daha sonra basına kapalı olarak devam etti

109 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi