Hoşgeldiniz  

ÇOBANCIK: BAĞIMSIZ ADAYIN PARTİYE GERİ DÖNÜŞÜ OLMAZ

admin | 11 Nisan 2019 | Genel, Manşet, Siyaset A- A+

 

Kırklareli’nde CHP Merkez İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen  Geleneksel Çarşamba Toplantısı yapıldı.
CHP İl ve Merkez İlçe Başkanlığı, yerel seçimlerin ardından, ilk Geleneksel Çarşamba Toplantısı’nı, 10 Nisan 2019 Çarşamba günü saat 12.30 gerçekleştirdi
CHP iL Başkanlığında yapılan toplantının açılış konuşmasını CHP Merkez İlçe Başkanı Gürcan Saatçı yaptı. Saatçı konuşmasında,31 Mart tarihinde yapılan yerel seçim sonuçları hakkında partililere bilgi verdi. Seçim sonrası ve öncesi yaşanan süreci özetleyerek partilileri bilgilendirdi. Saatçı konuşmasında,

Kırklareli Belediye Başkanlığı seçiminde; CHP adayının 9 bin 645, bağımsız adayın 17 bin 032, MHP adayının 16 bin 920 oy aldığını söyledi. CHP olarak İl Genel Meclisi Üyeliğinde;  26 bin 207,  AKP’nin 13 bin 987, , MHP’nin 11 bin 858 oy aldığını , Kırklareli Belediye Meclisi Üyeliği’nde; CHP’nin 20 bin 595, MHP’nin 17 bin 937, bağımsız adayında  4 bin 668 oy aldığını söyledi..Saatçı bu sonuçlara göre CHP nin 2 olan  il genel meclis üye sayının 3 e, Belediye Meclis üyeliklerinin de 15 e çıktığını ifade etti.
Saatçı aday belirleme sürecinde yaşadıklarını da hem partililerle  hemde kamuoyu ile paylaştı. Genel Merkezde yaptığımız görüşmelerde o anki mevcut Belediye Başkanının aday gösterilmeyeceğini anladık.Adayın kimliğinden ziyade nasılsa biz seçimi alırız kişinin önemi yok. Halk tabiriyle, ‘ceketi koysam kazanırız’ algısının oluşturulduğunu gördük. Bunun üzerine Merkez İlçe Yönetim Kurulu arkadaşlarımla 03.10.2018 tarihinde bir toplantı yaptık. ‘Kırklareli Belediye Başkan Adayı ile İl Genel Meclisi Üye Adayları’nın belirlenmesinde önseçim yapılmasına, Belediye Meclis Üyesi Adayları’nın belirlenmesi ise kütüğe kayıtlı üyelerin katılımıyla fermuar uygulamasıyla eğilim yoklaması kararı aldık. Bize ‘Belediye Başkanlığı ve İl Genel Meclisi Üyeliği Adaylığı’nda önseçim yapamayız’ dediler. dedi.
CHP İl Başkanı Tayfun Okan Çobancık’ta konuşmasında seçim sonrası Kırklareli’ne gelen Grup Başkan Vekilimiz ne Bağımsız Belediye Başkanınını nede bir başkasını partiye davet etmek için gelmedi.Ben görev yaptığım sürece Bağımsız adayın tekrar partiye dönmesi mümkün değil, benim dönemimde bu olmaz size teminat veriyorum dedi.
CHP Kırklareli İl Başkanı Tayfun Okan Çobancık  konuşmasında  “Aday açıklama sürecinin ardından adeta bir travma yaşandı. İstifalara rağmen yönetim kurulları, partisine sahip çıkıp, mücadeleye devam etmek için ellerinden gelen tüm gayretle adaylarımıza destek oldu. Kaybetmenin hiçbir mazereti yok. Bunu zorlamak adına elimizden geleni yaptık. Her türlü olumsuz şartlara rağmen mücadele ettik.Bize  Desteklerini veren tüm partililere teşekkür ediyorum.” Kırklareli seçmeni şu an bize Kırklareli merkezde muhalefet görevi verdiyse, bu muhalefeti en düzgün şekilde yapmak adına Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisinde çalışmalar yaparak Kırklareli halkına hizmet ederek muhalefet görevini yapacağız.dedi.

Seçim sonuçlarının belli olmasının ardından  Genel Merkezimiz, buraya sadece AKP Milletvekili’nin hukuka aykırı yapmış olduğu davranışa cevap vermek için bir temsilci gönderdi. Arkasından sayım süreci söz konusu olduğunda genel merkezimiz bir başka milletvekilini gönderdi. O da partimiz adına gözlem işlemini gerçekleştirdi. Buraya gelen Grup Başkan Vekilimiz, hiç kimseyi partiye geri davet etmek için gelmedi. Ve size kesinlikle teminat veriyorum. Bağımsız adayın tekrar partiye dönmesi benim İl Başkanlığı dönemimde olmayacak. Bu konuda çok net bir tavır sergileyeceğiz. Genel merkezimizin farklı bir karar alırsa yani  geri dönüşle ilgili bir çalışması olacaksa da, biz burada CHP Kırklareli Örgütü olarak kendi kararlarımızı verip bunları genel merkeze söyleriz dedi.
Çobancık, “ Partililere de teşekkür ederek  her türlü olumsuz şarta rağmen partinize sahip çıktınız ve bundan sonra da birbirimizle tartışmak ya da kavga etmek yerine  kaybettiğimiz belediyeyi tekrar geri almak için mücadelemizi devam ettireceğiz.” dedi .
Konuşmaların ardından toplantı iç işlerinin görüşüldüğü basına kapalı olarak devam etti.
35 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi