Hoşgeldiniz  

CHP SEÇİME ODAKLANDI

admin | 03 Mayıs 2018 | Gündem, Manşet, Siyaset A- A+

 

CHP Geleneksel Çarşamba Toplantısı Kırklareli İl Başkanlığında yoğun bir katılım ile yapıldı.

Mazereti nedeniyle toplantıya katılamayan ilçe Başkanı Gürcan Saatçı’nın yerine açılış konuşmasını Merkez ilçe yöneticilerinden av. Hakan Geriş yaptı.Hakan Geriş yaptığı konuşmada, Bu hafta gündemimiz seçim ama öncesinde dün 1 Mayıs vardı.1 Mayısın tarihine baktığımızda tarih boyunca sömürülen ve ezilen işçi sınıfı ancak günümüz koşullarında OHAL de işçi daha fazla sömürülüyor. Cumhurbaşkanının dediği gibi işçilerin OHAL de işçilerin  grev yapması yasaktır ve 9 grev kararı OHAL nedeniyle ertelenmiştir dedi.İşçinin gerçekten bayram yaptığı bir günlerin yaşanması dileğiyle  tüm işçilerim 1 Mayıs bayramını buradan tekrar kutluyorum dedi.

Gündemimizde seçim var. Artık ülkenin geleceğini ilgilendiren ve telafisi olmayan bir seçim sürecine girmiş bulunmaktayız.Bizim  adayımız henüz belli değil ama genel merkezin açıklayacağı adayın en doğru karar olacağına inancımız tamdır.İl Başkanım geçen hafta Kayseri’de il Başkanları toplantısına katıldı.Kendisi bu konuda gerekli açıklamalar yapacaktır dedi.

CHP Lüleburgaz eski ilçe Başkanı Özgür Kaya’da  söz alarak buraya veda etmeye gelmedim., örgüt desteğini almak için helalleşmeye ve sizlerin desteği ile Ankaraya’ya giderek milletvekili aday adayı olmayı düşündüğümü ifade etmek için geldim.. ve bu kararımı sizlerle paylaşmak için geldim dedi. Kaya,  bilmeden kırdıklarım oldu ise kendilerinden helallik istiyorum.Benim kimseye kırgınlığım yok. Dün 1 Mayıs işçi bayramında yerime işçi emekli bir arkadaşımızı oy birliğiyle ilçe  Başkan yaptık.Kendisine bu zorlu  süreçte başarılar diliyorum. Ve bende ilçe Başkanlığından istifa ederek  Kırklareli’nde 3-0 yapmak için milletvekili adaylığımı buradan açıklıyorum  dedi.

CHP İl Başkanı Tayfun Okan Çobancık’ta  sözlerine, Biz bu yola çıkarken bir aile olduğumuzu  bu ailenin bireylerinin üst makamlara gelmeye başladığını ve geldikçe mutlu ifade ederek sözlerime başlamak istiyorum dedi. İnşallah bu birliktelik yakasında 6 ok olan  3 milletvekili çıkararak sonuçlanır dedi.

ÇOBANCIK,İl Başkanları toplantısında Genel Başkanın 5 temel konu üzerinde durduğunu ve bu 5 konunun vatandaşlara anlatılması gerektiğini söyledi dedi.Bu sorunların en başında eğitim geliyor.Bu iktidar tarafından eğitim sistemi 16 yılda 14 kez değişti.Bizim zamanımızda  30 civarı üniversite vardı şimdi sadece İstanbul’da 300 tane üniversite var. Şimdi onlarıda bölmeye çalışıyorlar dedi.

Çobancık ikinci madde komşularımızla  olan ilişkiler.Dış politikada yapılan hatalar nedeniyle sıfır sorun olan komşularımız ile şimdi sorunlar yaşıyoruz.Toplumsal barış bizi etnik kimliklere ve yaşam tarzımıza müdahale ederek bizi ayırmaya, ayrışmaya çalışılan 15 yıl yaşadık.Bir üçüncü konuda Genel Başkanımızın vurgu yaptığı hak, hukuk, Adalet. Biz Adaletin herkese lazım olacağını biliyoruz.Üzerinde önemle durduğumuz bir dördüncü konuda tek adamlık ve demokrasi.Bizler her siyasi yapının parlamentoda temsil edilmesini savunuyor ve tek adamlığa karşıyız. Beşinci konumuzda ekonomidir.İktidar ekonominin dibe vurduğunu görünce erken seçim kararı almak zorunda kaldı. Kayseri’de İl Başkanları toplantısında partimizin iktidar olmaya inandığını gördüm bizde inanıyoruz dedi

437 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi